Galatasaray’dan Elbistanlı depremzede çocuğa özel jest

Asrın felaketinde anne ve babasını kaybeden; kendisi de enkaz altından 2 gün sonra kurtulan Elbistanlı Arda Gül, taraftarı olduğu Galatasaraylı futbolcularla birlikte sahaya çıkarak unutulmaz bir gece yaşadı.

Galatasaray’dan Elbistanlı depremzede çocuğa özel jest
Galatasaray’dan Elbistanlı depremzede çocuğa özel jest
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Sarı kırmızılı formasını giyen küçük Muhammed Arda, Galatasaraylı oyuncu Kerem Aktürkoğlu’yla birlikte RAMS Park’ın çimlerine çıkarak İstiklal Marşı’nı okudu.

9 yaşındaki Arda Gül’ün, babası, annesi ve kız kardeşi ile yaşadığı bina, 6 Şubat depreminde yıkıldı. Anne ve baba hayatını kaybederken, Arda ve kız kardeşi Azra ise, depremden 2 gün sonra yaralı olarak kurtuldu.

Hem öksüz hem de yetim kalan Arda, üzerine düşen molozlar nedeniyle kolundan yaralandı. Sağ kolunun sinirleri zarar gören Arda, Elbistan Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından Adana’ya sevk edildi. Buradan da Ankara’daki hastaneye gönderilen Arda, son olarak İstanbul’da Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde tedavi görmeye başladı. Arda, depremden sonra geçen 9 ayda 7 kez ameliyat oldu. Fanatik Galatasaraylı olan Arda’nın tedavisinde büyük ilerleme kaydedildi.

Her geçen gün biraz daha iyileşen Arda, sıkı taraftarı olduğu Galatasaray’ın maçına gitmek ve futbolcuları ile fotoğraf çektirmek istediğini her fırsatta dile getiriyordu. Tedavi sürecinde kendisine refakat eden büyükbabası Hüseyin Gül, sosyal medya üzerinden ‘Ümit’in Kadrajı’ ismiyle yardım faaliyetleri ile sosyal sorumluluk projelerine imza atan Ümit Kılıç’la irtibata geçti. Arda’nın, çok sevdiği Galatasaraylı futbolcu ağabeyleri ile tanışma hayali, Kılıç’ın girişimlerinin ardından gerçeğe dönüştü.

Arda’nın durumunu öğrenen Galatasaray yöneticileri, Kasımpaşa ile depremzede çocuğu oynanacak maça davet etti. Arda, aşığı olduğu Galatasaray formasını giyip takımla birlikte sahaya çıktı. Çok sevdiği oyunculardan biri olan Kerem Aktürkoğlu’yla RAMS Park’ın çimlerine ayak basan Arda, yaklaşık 40 bin taraftarın önünde İstiklal Marşı’nı okudu ve diğer futbolcularla tanışma imkanı buldu. 90 dakika boyunca takımını destekleyen Arda’nın sevinci ve mutluluğu gözlerine yansıdı.

Galatasaray’ın galibiyetiyle sonuçlanan maçı da tribünde izleyen Arda, bu geceyi hayatı boyunca unutmayacağının altını çizdi.

Arda, kendisini futbolcularla buluşturan ve tedavi sürecinde de yalnız bırakmayan Ümit ağabeyine teşekkür etti.

Arda’nın en büyük hayallerinden birinin gerçek olmasında katkı sunan Ümit Kılıç ise, “Arda’ya yaşadığı acılardan sonra moral vermek istedik. Tam bir Galatasaray aşığı olan Arda, sarı kırmızılı takımla birlikte sahaya çıktı. Kendisi bile hâlâ inanamıyor. Televizyondan izlediği futbolcularla yüz yüze konuştuğuna inanamıyor. Onun bu mutluluğuna ortak olmak benim hayatımda da her zaman özel bir anı olarak kalacak. Tekrar maça gelmek istediğini söyledi. İnşallah en kısa sürede bu isteğini de yerine getireceğim. Arda’nın yüzünün gülmesi için elimden geleni yapmaya devam edeceğim” dedi.

05 Kas 2023 - 13:05 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel