Agro Elbistan Saf Humik Asit, Niğde Uluslararası Tarım Fuarı’nda yerini aldı

Elbistan’da, leonardit ve organik gübre sektöründe 20 yıla yakın bir süredir faaliyet gösteren Agro Elbistan Saf Humik Asit firması Niğde Uluslararası Tarım Fuarı’nda yerini aldı.

Agro Elbistan Saf Humik Asit, Niğde Uluslararası Tarım Fuarı’nda yerini aldı
Agro Elbistan Saf Humik Asit, Niğde Uluslararası Tarım Fuarı’nda yerini aldı
+3
Haber albümü için resme tıklayın

 

Agro Elbistan Saf Humik Asit, ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyet gösteren 140 firmanın yer aldığı bu önemli organizasyonda yüzde 98 oranında çözünürlüğe sahip saf humik asitten üretilen yeni ürünlerini tanıttı.

Elbistan’ın, organik gübre ve leonardit sektörünün öncü ve köklü kuruluşlarından biri olan AGRO Elbistan Saf Humik Asit firması, yurtiçi ve yurtdışı pazardaki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. 17 yıl önce faaliyete başlayan firma, ürün yelpazesini sürekli genişleterek Türkiye’yle birlikte Azerbaycan ve Suriye başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat kapılarını da araladı.

Son olarak, yüzyılın madeni olarak gösterilen ve Elbistan-Afşin bölgesindeki linyit sahalarından çıkarılan leonardidin ülke ve dünya tarımına kazandırılması noktasındaki girişimleri ile ön plana çıkan Agro Elbistan Saf Humik Asit, toprakta yüzde 98 oranında çözünürlüğe sahip sıvı humik asit üretimine başladı.

Agro Elbistan Saf Humik Asit firmasının işletme müdürü Yavuz Yurtsever, ürünlerini dünyaya tanıtmak ve Elbistan’ın adını duyurmak için büyük çaba harcadıklarını söyledi.

Elbistan ve Afşin topraklarının bu sektördeki büyük potansiyeline dikkat çeken Yurtsever, “Sektördeki 17 yıllık deneyim ve AR-GE çalışmalarımızla birlikte 98 çözünürlüklü aktif leonarditten kök geliştirici saf humik asit markası Agro, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan tescillenmiştir. Ürünümüz, saha denemelerinde yüzde 40’a varan verim artışı sağlamıştır. Bu ürünümüz başta olmak üzere firmamıza ait olan çeşitlerimizi, Türkiye’nin değişik illerindeki fuar ve organizasyonlarda tanıtmaya çalışıyoruz. Son olarak Niğde Uluslararası Tarım Fuarı’nda standımızı açtık. Ulusal ve uluslararası 150’ye yakın firmanın yer aldığı bu organizasyonda firmamız ve standımız büyük ilgi gördü. Ürünlerimizi tanıtma imkanı bulduk. İnşallah önümüzdeki dönemde bu alanda Elbistan’ın adını dünyanın birçok ülkesinde duyurmak için çaba göstereceğiz. Standımıza ilgi gösteren tüm yetkililerimiz ve üreticilerimize teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

04 Kas 2023 - 17:10 - Güncel