Down sendromlu çocuklar bir günlüğüne polis oldu

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği koordinesinde; konteyner kentlerde ve ilçede yaşayan down sendromlu çocuklar için özel bir program düzenlendi.

Down sendromlu çocuklar bir günlüğüne polis oldu
Down sendromlu çocuklar bir günlüğüne polis oldu
+3
Video için play'e tıklayın

 

Down sendromlu öğrenciler ile ailelerine farklı ve mutlu bir gün yaşatmak anılarında güzel bir hatıra bırakmak ve polisin yanlarında olduğunu hissettirmek amacıyla gerçekleştirilen programa, İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürbüz ve rütbeli personellerle diğer birimler de katıldı.

Program, konteyner kentte yaşayan çocukları ve ailelerini ziyaretle başladı. Burada üniformalarını giyen çocuklar, polis ağabey ve ablaları ile birlikte bir günlüğüne görev yapacakları Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gitti. Çocuklar, emniyet binasında sembolik polis eğitimine katıldı. Emniyet müdürlüğündeki birimleri gezen ve meslektaşlarıyla tanışan down sendromlu çocuklar, kendilerine verilen görevleri de başarıyla yerine getirdi.

Polis olmanın mutluluğu ve heyecanını yaşayan çocuklar, mesailerinin son bölümünde Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürbüz'ü ziyaret etti. Mutlulukları gözlerine yansıyan çocuklara çeşitli hediyeler takdim edildi.

Görevlerini, Gürbüz’ü selamlayarak tamamlayan çocuklar, ekip otosu ile ikametlerine bırakıldı.

Aileler ise, çocuklarının unutulmaz bir gün geçirmesi için seferber olan Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürbüz ve personellerine teşekkür etti.

03 Kas 2023 - 17:16 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel