Yıkılan gazinoların yerine ‘Gazze Camii’ inşa edilecek

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, 4 yıl önce yıkılarak millet bahçesine dönüştürülen gazinolar bölgesinde inşa edilecek ‘Gazze Camii’ projesinin startını verdiklerini söyledi.

Yıkılan gazinoların yerine ‘Gazze Camii’ inşa edilecek
Yıkılan gazinoların yerine ‘Gazze Camii’ inşa edilecek
+1
Haber albümü için resme tıklayın

 

Gazze Cami’nin temel kazı çalışmalarına başlandığını dile getiren Başkan Gürbüz, “4 yıl önce bugünlerde, şehrimizin huzurunu kaçıran gazinoları yıkarak bir dönem kapatmıştık. Şimdi yeni bir dönemi açmanın vakti. Daha önce huzursuzluğun kaynağı olan bölgeye, huzur getirecek Gazze Camii'nin temel kazısına bugün itibariyle başladık. Herhangi bir Elbistanlıya sorun, o batakhaneleri anlatsın size” dedi.

Caminin yöresel mimari özelliklerinden yola çıkılarak projelendirildiğini hatırlatan Başkan Gürbüz, “Hayatımıza dahi kast eden tehditlere kulağımızı kapatarak göreve gelir gelmez ilk yaptığımız işlerden biriydi buraları yıkmak. Daha önce şehrin sosyal dokusunu zehirleyen bir yeri, şimdi şehrin dokusunu güzelleştirecek bir merkez haline getirmenin verdiği iç huzuru anlatabilmem çok zor. Camimizin ismi de bizce çok anlamlı oldu. Böylesine anlamlı bir camiye, böyle anlamlı bir isim yakışırdı zaten. İnşallah şimdi camimizin inşaatına başlıyoruz. İnşallah Elbistan halkının bu batakhaneleri kaldırmamızla ferahladığı gibi buraya inşa edeceğimiz cami bitmeden Filistin halkı, Gazze halkı da feraha kavuşur” ifadelerini kullandı.

03 Kas 2023 - 17:04 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel