Elbistan’da Filistin'e destek için ‘hayır çarşısı’ açıldı

Elbistan’da, yaklaşık 30 sivil toplum kuruluşu vakıf ve derneğin girişimleri ile İsrail'in saldırısı altındaki Gazze'deki Filistinliler için ‘hayır çarşısı’ açıldı.

Elbistan’da Filistin'e destek için ‘hayır çarşısı’ açıldı
Elbistan’da Filistin'e destek için ‘hayır çarşısı’ açıldı
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’da, sivil toplum kuruluşları, vakıflar ve dernekler öncülüğünde Çarşı Cami yanında Filistin'e destek için ‘hayır çarşısı’ açıldı. Hayır çarşısında; kadınların bir araya gelerek yaptığı pasta, tatlı, yemek, börek gibi gıda ürünleri ile kıyafetler yer alıyor. Hayır çarşısında ayrıca Filistinliler için nakdi bağış da yapılabiliyor.

Hayır çarşısının açılmasına destek veren sivil toplum kuruluşlarının, vakıfların ve derneklerin temsilcileri, yaptıkları değerlendirmede; “İsrail’in Gazze’deki sivillere yönelik saldırılarla ilgili ‘Filistin için kıyama’ temalı istişare toplantısı gerçekleştirmiştik. Bu toplantıda alınan karar doğrultusunda Gazze’de zulüm altında yaşam mücadelesi veren mazlum kardeşlerimize yardım eli uzatmak istedik. Bu amaç doğrultusunda da geliri Filistinli kardeşlerimize bağışlanmak üzere ‘hayır çarşısı’ açtık. 6 Kasım’a kadar açık kalacak hayır çarşımızdan elde edeceğimiz gelirle de onların maddi ihtiyaçlarını karışlamak için seferber olacağız” dediler.

Gazze’nin bu güne kadar benzeri görülmemiş bir işgal ve saldırı ile karşı karşıya olduğu vurgulanan açıklamada; “İsrail, yaklaşık 1 aydır Filistin’de insanlık suçu işliyor. İşgalci İsrail’in yaptığı zulmü görüyoruz. Rabbimizden niyazımız bu zulmün bir an önce son bulması ve tekrardan yaşanmamasıdır. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese ve hayırsever insanlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

 

03 Kas 2023 - 17:00 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel