Elbistan’a atanan 7 uzman doktorun isimleri açıklandı

Sağlık Bakanlığı, 113.dönem devlet yükümlülüğü kurasıyla Elbistan Devlet Hastanesi’ne atanan 7 uzman doktorun isimlerini açıkladı.

Bakanlığın, 113.dönem devlet yükümlülüğü kurasında ülke genelindeki sağlık kuruluşlarına atanan tabip ve uzman doktorların görev yerleri belli oldu.

Sağlık Bakanlığı, asrın felaketinin merkez üssü Elbistan’da, bölgenin en büyük sağlık kuruluşu olan Elbistan Devlet Hastanesi’ne 7 uzman kadrosu açmıştı. Daha önceki kurayla en kapsamlı atamayı gerçekleştiren bakanlık, 113.dönem devlet yükümlülüğü kurasında da Elbistan Devlet Hastanesi’ne 2’si iç hastalıkları uzmanı olmak üzere 1 ortopedi ve travmatoloji uzmanı, 1 tıbbi patoloji uzmanı, 1 acil tıp uzmanı, 1 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı ile 1 de genel cerrahi uzmanı atanmasını kararlaştırmıştı.

Söz konusu uzman hekimleri belirleyen kura, Ankara’da noter huzurunda çekildi. Kura sonuçları da bakanlığın sitesinden duyuruldu. Bu kurayla birlikte Elbistan Devlet Hastanesi’ne; iç hastalıkları uzmanları Gamze Ünlü ve Fatma Göçlü, ortopedi ve travmatoloji uzmanı Ahmet Toygun Tor, tıbbi patoloji uzmanı Öykü Dila Gemci, acil tıp uzmanı Selin Çakıcı, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı Nesibe Kübra Göl ve genel cerrahi uzmanı Yahya Kaan Karatepe atandı.

Atanan doktorların, önümüzdeki günlerde Elbistan’a gelerek görevlerine başlayacağı belirtildi.

 

02 Kas 2023 - 16:52 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel