DAKUD üyesi kulüplerden Emniyet Müdürü Gürbüz’e ziyaret

Doğu Akdeniz Arama ve Kurtarma Derneği (DAKUD) çatısı altında faaliyet gösteren dernek ve spor kulüplerinin temsilcileri, Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürbüz’ü makamında ziyaret etti.

 

Elbistan ve Nurhak’ta doğa sporları, dağcılık, havacılık, avcılılık ve su sporları alanlarında faaliyet gösteren 6 farklı kulüp ve dernek, Doğu Akdeniz Arama ve Kurtarma Derneği (DAKUD) çatısı altında güç birliği yapmıştı. Dernek üyeleri, başta arama-kurtarma olmak üzere doğal yaşamın desteklenmesi ve spor organizasyonları gibi faaliyetlerde ön planda yer almıştı. DAKUD üyeleri, 6 Şubat’taki asrın felaketinde de hayat kurtarma ve yardım faaliyetlerine de öncülük etmişti.

Doğu Akdeniz Arama ve Kurtarma Derneği (DAKUD) bünyesindeki Elbistan Dağcılık Kulübü Başkanı Kemal Kadayıfçı, Elbistan Yamaç Paraşütü Kulübü Başkanı Turgut Akbaş, Elbistan Şar Dağı Avcılar ve Balıkçılar Kulübü Başkanı Sefa Yıldız, Elbistan Off-road ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Galip Şahin ile Nurhak Dağı Dağcılık Kulübü Başkanı Vedat Dilek ile üyeler, derneğin çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunmak ve hayırlı olsun temennilerini iletmek amacıyla Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürbüz’ü ziyaret etti.

Ziyarette, 6 Şubat’ta yaşanan depremde yaptıkları çalışmalar ve derneğin kuruluş amaçlarına ilişkin Gürbüz’e bilgiler aktaran DAKUD üyeleri, olası afet ve arama-kurtarma çalışmalarında güvenlik güçlerinin her zaman yanında olduklarını vurguladılar.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Arif Gürbüz de, ziyaretten dolayı teşekkür ederek dernek üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

 

02 Kas 2023 - 12:48 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel