Selin vurduğu derede ıslah çalışması için sözleşme imzalandı

Ekinözü’nde geçen haziran ayında yaşanan selin büyük tahribata yol açtığı Cela Deresi’nin ıslahının ikinci etabıyla ilgili sözleşme imzalandı.

Son dönemlerin en büyük orana sahip yağışını alan Ekinözü’nde metrekareye 77,5 kilogram yağmur düşmesi sonucu,  sel yaşanmıştı. Araçlar sel sularına kapılırken çadırlar konteyner, ev ve işyerlerinin zemin ve bodrum katlarını su basmıştı. İlçede Aşağı İçmeler bölgesinde hayat olumsuz etkilenmişti. Rekor yağışın beraberinde getirdiği sel sonrasında yaraların sarılması ve yol açtığı hasarın giderilmesi için DSİ Kahramanmaraş 20. Bölge Müdürlüğü tarafından ıslah projesi hazırlanmıştı. İkinci etap ıslah projesi çerçevesinde, dere boyunca deprem ve selden zarar gören taşkın tesisi kısmen yıkılması ve yaklaşık 435 metre betonarme kanal yapılması kararlaştırıldı. Bu önemli ıslah çalışması için düzenlenen ihale sonuçlandı.

Yaklaşık 500 günde bitirilmesi hedeflenen çalışmayla ilgili sözleşme, DSİ Kahramanmaraş 20. Bölge Müdürü Kazım Doğru ile yüklenici firma yetkilileri arasında imzalandı.

DSİ Kahramanmaraş 20. Bölge Müdürü Kazım Doğru, sözleşmenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

 

 

01 Kas 2023 - 15:07 Kahramanmaraş/ Ekinözü- Güncel