Filistin’de yaşanan drama dikkat çekmek için resim yarışması

Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü, Elbistan Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) bünyesinde Filistin'de yaşananlara karşı farkındalık oluşturmak amacıyla ilkokul, ortaokul ve lise kategorisinde resim yarışması düzenleyecek.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı saldırılarda büyük acıların yaşandığını hatırlattı.

Gazze’de yaşananlarla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla Elbistan Bilim ve Sanat Merkezi tarafından resim yarışması düzenlenmesini kararlaştırdıklarını ifade eden Çetin, “İsrail'in neredeyse 1 aydır aralıksız bombaladığı Gazze'de hayat durma noktasında. Aralarında masum çocukların da olduğu binlerce kişi bu saldırılarda yaşamını yitirdi. Biz de Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak istedik. ‘Yüreğimde Filistin’ temasıyla ödüllü resim yarışması düzenliyoruz. Yarışmanın öznesi genel anlamda Filistin ve Filistin davasını anlatan resimler olacak. 1.olacak eserin sahibine akıllı saat, ikinci olan eser için akıllı bileklik ve üçüncüye de kitap seti hediye edeceğiz. Ayrıca tüm katılımcılara sürpriz hediyeler vereceğiz. Resim yarışmasına son katılım tarihi ise 17 Kasım’dır. Eserler, Mamur-Site içerisindeki BİLSEM’e teslim edilecektir. Tüm katılımcılara başarılar dileriz” ifadelerini kullandı.

01 Kas 2023 - 15:02 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel