BİK Genel Müdürü Erkılınç, gazetecilerle buluştu

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Cavit Erkılınç, Kahramanmaraş’ta resmi ilan alan gazetelerin sahipleri ve yazı işleri müdürleriyle internet yasasının getirdiği düzenlemelerle ilgili bir toplantı yaptı.

BİK Genel Müdürü Erkılınç, gazetecilerle buluştu
BİK Genel Müdürü Erkılınç, gazetecilerle buluştu
+2
Haber albümü için resme tıklayın

 

Toplantıya, Erkılınç’ın yanı sıra Basın İlan Kurumu (BİK) Gaziantep Şube Müdürü Hikmet Said Güngör, Yönetim ve Dijital Medya Koordinatörü İdris Armağan Çam ile Özel Kalem Müdürü Oğuz Akçakoca katıldı. 

Toplantıya iştirak eden gazeteciler yaşadıkları sorunlarla ilgili Genel Müdür Erkılınç’la istişarelerde bulundu.

Toplantıda konuşan BİK Genel Müdürü Cavit Erkılınç, Kahramanmaraş’ta daha güçlü bir basın yapısı görmek istediklerinin altını çizdi.

Erkılınç, şöyle konuştu:

“Depremde gazetelerimiz de ağır hasar aldılar. Hepsine geçmiş olsun diliyorum. Depremden bu yana gazete sahiplerimizin her zaman yanlarında olarak sorun ve sıkıntılarına ortak olmaya çalıştık. Gazete sahiplerimiz ile bir araya gelerek yaptıkları çalışmaları, sorun sıkıntılarını ve taleplerini dinliyoruz. Bir ilin en önemli parçası olan yerel basınımızın ayakta kalması için elimizden geleni yapıyoruz. Deprem bölgesi olması nedeniyle gazete ve internet sitelerinin yerine getirmesi gereken kuralları 31 Aralık'a kadar esnettik. Önümüzdeki süreçte de basınımızın ayakta kalması için kurum olarak ne gerekiyorsa yerine getireceğiz.”

Toplantı sonunda Büyükşehir Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve Manşet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Arslan Deveboynu ise, Müdür Erkılınç’a, ceviz oyma sandığı ile yöresel lezzetlerden oluşan hediye takdim etti.