Asri mezarlıkta 500 fidan toprakla buluştu  

Elbistan'da, asrın felaketi ardından deprem şehitlerinin defnedildiği asri mezarlıkta 500 fidan toprakla buluştu.

Asri mezarlıkta 500 fidan toprakla buluştu  
Asri mezarlıkta 500 fidan toprakla buluştu  
+6
Haber albümü için resme tıklayın

6 Şubat’taki depremlerin ikincisinin merkez üssü Elbistan’da, felaketin ardından ilçeye bağlı Çatova Mahallesi'nde asri mezarlık alanı hazırlandı. Buraya, 185 deprem şehidi defnedildi. Deprem şehitlerinin kabirlerinin bulunduğu asri mezarlık çevresinin ağaçlandırılması amacıyla Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kuzey İlçeler Daire Başkanlığı tarafından proje hazırlandı. Proje çerçevesinde 500 çam fidanı temin edildi. Fidanlar, Kuzey İlçeler Daire Başkanı Cihan Çınar, Elbistan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bayram Alış, AK Parti Elbistan Kadın Kolları Teşkilatı üyeleri, vatandaşlar ve Şehit Kemal Özdoğan İlkokulu öğrencileri tarafından toprakla buluşturuldu.

Kuzey İlçeler Daire Başkanı Cihan Çınar, asri mezarlığın daha yeşil bir çehreye kavuşması amacıyla ağaçlandırma projesi başlattıklarını söyledi.

500 fidan dikimi gerçekleştirdiklerini belirten Çınar, “Bu bölgeyi 6 Şubat’taki asrın felaketinin ardından asri mezarlık olarak düzenlemiştik. Asri mezarlığımızda gerekli altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmalarıyla birlikte ağaçlandırma için de kolları sıvadık. Bu çerçevede de 500 fidanın toprakla buluşturulmasını sağladık. Tüm deprem şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu çalışmada bizlere destek veren çocuklara, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’ne ve kursiyerlerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Fidan dikimine katılanlar daha sonra asri mezarlıktaki deprem şehitlerinin kabirlerini ziyaret ederek dualar okudu.

31 Eki 2023 - 16:48 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel