Ekinözü'nde Cumhuriyetin 100. yılında 100 fidan toprakla buluştu

Ekinözü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri kapsamında 100.Yıl Hatıra Ormanında 100 fidan toprakla buluştu.

Ekinözü'nde Cumhuriyetin 100. yılında 100 fidan toprakla buluştu
Ekinözü'nde Cumhuriyetin 100. yılında 100 fidan toprakla buluştu
Haber albümü için resme tıklayın

İlçede 'Geleceğe 100 Fidan Bırakıyoruz' mottosuyla 100. Yıl Hatıra Ormanı oluşturuldu. Hatıra ormanına, Ekinözü Kaymakamı Mesut Coşkun, Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker, İlçe Emniyet Amiri Bahadır Taphasan, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Sedat Ahmet Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Turaç, daire amirleri ve öğrenciler tarafından 100 çam fidanı dikildi. 

Etkinliğe katılan Ekinözü Kaymakamı Mesut Coşkun, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin 100.yılını ülkemizde olduğu gibi Ekinözü ilçemizde de bir dizi programlarla kutluyoruz. Bu çerçevede oluşturulan 100. Yıl Hatıra Ormanı'na 100 fidan dikimi gerçekleştirdik. Cumhuriyetimiz gibi yüzlerce yıl yaşayacak fidanlarımızı toprakla buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum" dedi. 

Ekinözü Belediye Başkanı Bilal Eker ise, Cumhuriyetin 100. yılında geleceğe bir nefes ve iz bırakmak istediklerini belirterek, "Türkiye yüzyılı ile Cumhuriyetimizi nice asırlara taşıyacağız" ifadelerini kullandı.

30 Eki 2023 - 20:05 Kahramanmaraş/ Ekinözü- Güncel