Elbistan’la Kayseri arasında eğitim işbirliği protokolü

Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü arasında; Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava girecek öğrencilere yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

Elbistan’da, hayalini kurdukları liselerde eğitim görmek için Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamsındaki merkezi sınava hazırlanan öğrencilere, Kayseri’den destek geldi. LGS’de ter dökecek öğrencilere eğitim desteği verilmesini öngören protokol, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse ile Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin tarafından imzalandı.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, imzalanan protokolün hayırlı olması temennisinde bulundu.

Elbistan’da, asrın felaketi sonrasında eğitim faaliyetlerini normalleştirmek için büyük çaba harcadıklarını kaydeden Çetin, “Bu süreçte, depremin getirdiği zor şartlarla birlikte sınavlara hazırlanan öğrencilerimize destek olmak istedik. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle de bu amaç doğrultusunda önemli bir protokol imzaladık. Kayseri İl Milli Eğitim Müdürümüz Bahammeddin Köse ile imzaladığımız protokolle birlikte şehrimizde LGS’ye hazırlanan öğrencilerimize eğitim desteği verilecek.

Bu çalışmadaki destekleri ve katkılarından dolayı Kayseri Valisi Sayın Gökmen Çiçek ve Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

26 Eki 2023 - 16:55 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel