Elbistan hasretiyle bir araya geliyorlar

Mersin’de yaşayan Elbistanlılar, her hafta bir araya gelerek memleketlerini yâd ediyor, anılarını paylaşıyor, aralarından ayrılan hemşerilerini anıyorlar.

Video için play'e tıklayın

Yaklaşık 15 yıldır düzenli olarak her çarşamba günü Mersin Mezitli Emekli Evi’nde bir araya gelen Elbistanlılar, özellikle deprem sonrası bu buluşmalara daha bir özen gösterdiklerini belirtti.

Dernek üyelerinden Fulya Özatay şunları söyledi:

“15 yıl önce babam Münip Özatay ve Mehmet Soysal beyin başlattığı bu buluşma etkinliğini şartlarımız elverdiğince düzenli olarak devam ettiriyoruz.  Babam Münip ve annem Leman Özatay’ın aramızdan ayrılışının 2. Yıl dönümünde burada dostlarla onları yâd etmek buruk bir sevinç verdi bize.  Hepimiz burada gurbetteyiz.  Aynı yerden yaralıyız. Deprem sonrası hepimizin bir yarısı Elbistan’da kaldı. Bir arada olup dertleşmek, konuşmak, yaraları sarmaya çalışmak hepimize iyi geliyor. Buluşmalarımız inşallah hep böyle devam edecek.”

Bu haftaki buluşmalarında kendi yazdığı şiiri okuyan emekli öğretmen Mehmet Soysal : “Bu güzel arkadaşlarla bir araya gelip memleketimizi konuşmak, geçmişi yâd etmek hepimize çok iyi geliyor. Birlikteliğimiz daim olsun. Rahmetli Münip Özatay ile başlattığımız bu birlikteliğimiz her zaman daim olsun” dedi.

25 Eki 2023 - 17:05 - Güncel