Gençlik Merkezi’nden Cumhuriyet’in 100. yılına özel sergi

Elbistan Gençlik Merkezi tarafından Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında ‘Cumhuriyet Bayramı’ resim sergisi açıldı.  

Gençlik Merkezi’nden Cumhuriyet’in 100. yılına özel sergi
Gençlik Merkezi’nden Cumhuriyet’in 100. yılına özel sergi
+5
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Gençlik Merkezi tarafından Hükümet Konağı bahçesinde açılan sergide liseli kursiyerlerin Cumhuriyet temalı resimleri yer aldı. 

Elbistan Gençlik Merkezi bünyesindeki sanat atölyesinde eğitim gören gençler, tecrübelerini tuallere yansıttı. Cumhuriyetin kuruluş süreci ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portreleri ile Cumhuriyet dönemine ait sanat eserleri yer aldı. Sabah saatlerinde açılan sergiyi, yediden yetmişe yüzlerce kişi katıldı.

Cumhuriyet Bayramı sergisiyle ilgili bilgi veren Elbistan Gençlik Merkezi Müdürü Enes Özeren, Cumhuriyetin 100.yılına özel bir çalışma hazırladıklarını söyledi.

Genç kursiyerlerin, bu eserleri yapabilmek için özel itina gösterdiklerini vurgulayan Özeren, “Cumhuriyetimizin 100.yaşını büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz. Biz de bu özel tarih dolayısıyla 100.yılı anlatan bir resim sergisi açtık. Resim atölyelerinde eğitim alan öğrencilerimiz eğitmenlerimizden aldıkları inceliklerle birer ressama dönüştüler. Hepsinin emeğine sağlık. Bize bu olanakları sağladığı için Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman’a, öğretmenlerimize ve birbirinden güzel eserler yapan öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çevredeki vatandaşların da yoğun ilgisini çeken serim sergisi, 27 Ekim Cuma günü saat 14.00’e kadar devam edecek.

25 Eki 2023 - 16:59 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel