ADD Şube Başkanı Baygın’dan 100.yıl mesajı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Elbistan Şube Başkanı Ali Baygın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100.yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Baygın, “Bizler, Türk milletinin canıyla, kanıyla kurduğu vatanın bölünmeyeceğine ve laik ve demokratik Cumhuriyetimizin ilelebet yaşayacağına inanıyoruz” dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın, Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal onuru olduğunun altını çizen Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Elbistan Şube Başkanı Ali Baygın, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıl dönümünde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, kahraman silah arkadaşlarını aziz şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Yaklaşık bir asır önce gerçekleşen ‘var olma-yok olma’ mücadelesinin ardından kazanılan zafer, Türk milletine Cumhuriyet olarak hediye edilmiştir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan ‘var olma-yok olma’  mücadelesi tüm dünyaya Türk milletinin, ne zor şartlarda neler başarabileceğini kanıtlamıştır.

Bizler, Türk milletinin canıyla, kanıyla kurduğu vatanın bölünmeyeceğine ve laik ve demokratik Cumhuriyetimizin ilelebet yaşayacağına inanıyoruz. İçten ve dıştan gerici, bölücü ve yıkıcı tehditlere karşı Türk milleti her zaman Cumhuriyetine sahip çıkmış ve sahip çıkmaya devam edecektir. Cumhuriyetin değerleriyle sonsuza dek yaşatılmasının Türk milletinin her bireyinin vazgeçilmez ortak sorumluluğu olduğunun inancındayız. Atamızın önderliğinde kuva-i milliye inancının sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.

Cumhuriyetimiz çağdaşlık, eşitlik ve özgürlüktür. İnanıyoruz ki, çağdaşlaşma hedefleri doğrultusunda, tüm olumsuz gelişmelere karşın; bilimde, sanayide, eğitimde yeni mesafeler kat ederek Cumhuriyetimizi taçlandırmaya devam edilmesi büyük önem taşımaktadır. Türk milleti Cumhuriyetin laik ve demokratik değerleriyle özdeşleşmiş bir eğitim, sosyal yaşam ve hukuk sistemine layıktır.

Bugün Cumhuriyetimizin 100’ncü yıldönümü bayramımız kutlu olsun. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ulusal onurudur;  bugün 100’ncü yıl dönümünü coşkuyla kutlamanın mutlu gururunu bir kez daha yaşıyoruz. Bu şanlı günü yüzyıllar boyu kutlamaya da devam edeceğiz.

Bizlere cumhuriyeti armağan eden başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde minnet ve saygı ile eğiliyor;  29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı yürekten kutluyoruz.”

24 Eki 2023 - 16:07 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel