MÜSİAD, Elbistan'da sosyal donatı projesini hayata geçiriyor

Müstakil İş Adamları Derneği'nin (MÜSİAD)Elbistan'da konteyner kent sakinleri için önemli bir işlev üstlenecek taziye evi ve mescit projesi hayata geçiyor.

+3
Haber albümü için resme tıklayınYaklaşık 10 bin kişiye hizmet verecek bu sosyal donatı alanının temeli atılırken; yaklaşık 1 ay içinde de kullanıma hazır hale getirilecek.
6 Şubat'ta yaşanan asrın felaketi sonrası Elbistanlıların yaralarını sarmak için kolları sıvayan Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD), lojistik ve insani yardım faaliyetleriyle etkin bir şekilde rol aldı. MÜSİAD, 'Bir ve beraber' sloganıyla Elbistan'da binlerce depremzedenin barındığı konteyner kent projesini de hızla hayata geçirdi. MÜSİAD, şimdi de konteyner kentlerde barınan vatandaşların sosyal yaşamlarında en büyük ihtiyaç duydukları taziye evi ve mescit ten oluşan sosyal donatı alanı için kolları sıvadı.
Alan, MÜSİAD ve DEİK konteyner kentlerinde barınan depremzedelerin ihtiyaçları doğrultusunda taziye başta olmak üzere diğer sosyal etkinlikler için toplanma alanı olarak kullanılabilecek şekilde tasarlandı. Yapı, aynı zamanda konteyner kent sakinlerinin taziye dışında toplantılar yemek ve benzer etkinlikler için de kullanabileceği fonksiyonel bir alan olarak dizayn edildi. Çok yönlü kullanım özelliği bulunan yapı, 2 ayrı taziye salonu, 2 ayrı yemekhane, mutfak ve idari birimlerden oluşuyor. Ayrıca taziye evi günlük kullanımda da mescit olarak hizmet verecek.
Taziye evi ve mescit projesinin temeli ise atıldı. Binadaki çalışmaların yaklaşık 1 ay içinde tamamlanması planlanıyor.
Temel atma programında konuşan AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur, MÜSİAD'ın afet sonrasında Elbistanlı depremzedelerin yaralarını sarmak için seferber olduğunu söyledi.
MÜSİAD'ın bu çabaları ile Elbistan halkının gönlünde önemli bir yere sahip olduğuna işaret eden Okur, "Yaklaşık olarak 10 bşn hemşehrimizin ikamet ettiği MÜSİAD ve DEİK Konteyner Kent bölgesineMüstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından yapılan içerisinde taziye evi, mescit ve birçok faaliyetin yapılmasına katkı sağlayacak sosyal donatı alanının temelini attık.
Asrın felaketinin yaşandığı ilk günden itibaren bizlerle beraber sahada canla başla çalıştığımız MÜSİAD Genel Başkanı Sayın Mahmut Asmalı ve MÜSİAD Konteyner Kent Proje Müdürü Mimar Aykut Er'e desteklerinden ve çalışmalarından dolayı Elbistan halkı adına sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

22 Eki 2023 - 13:22 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel