Kuralları hiçe sayan 530 sürücüye 1 milyon 102 bin lira ceza

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı, Ekim ayının ilk iki haftasındaki operasyonel faaliyetlerin istatistiklerini kamuoyu ile paylaştı.

Kuralları hiçe sayan 530 sürücüye 1 milyon 102 bin lira ceza
Kuralları hiçe sayan 530 sürücüye 1 milyon 102 bin lira ceza
Haber albümü için resme tıklayın

 

Jandarmanın, il genelinde uyuşturucu ve uyuşturucu madde ticaretine yönelik düzenlediği operasyonlarda; 102 şüpheli hakkında yasal işlem yapıldı. Bu operasyonlarda; metamfetamin, kenevir bitkisi, kenevir tohumu ve sentetik uyuşturucu hap ele geçirildi. Ayrıca, genel güvenliğe yönelik çalışmalarda da 8 ruhsatsız tabanca ve 23 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Kaçakçılıkla mücadele çerçevesinde de 3 şüpheli hakkında işlem yapıldı.

Trafik güvenliğinin sağlanması yönünden de yoğun bir denetim gerçekleştiren Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı trafik jandarması timleri, 27 bin 948 aracı kontrol etti. Kural ihlalinde bulunan 530 araç sürücüsüne toplam 1 milyon 102 bin TL trafik idari para cezası uygulanırken; 201 araç da trafikten men edildi. Alkollü olarak araç kullandığı tespit edilen 10 şahsın sürücü belgesine de el konuldu.

Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Şube Müdürlüğünce Yol İzin Belgesi olmadan seyahat ettiği tespit edilen 73 yabancı uyruklu şahsa toplamda 209 bin 218 TL idari para cezası uygulandı.

TEM Şube Müdürlüğü tarafından, sosyal medyada PKK/KCK terör örgütü propagandası yaptığı belirlenen 2 şahıs hakkında da adli işlem başlatıldı.

İl Jandarma Komutanlığı’nın güvenlik ve kamu düzenini sağlamak amacıyla suç ve suçlularla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlıkla devam edeceği vurgulandı.