Kumbaralarındaki parayı Gazze’deki akranlarına bağışladılar

Elbistan’da 3 çocuk, kumbaralarında biriktirdikleri paraları İsrail’in başlattığı saldırı nedeniyle zor günler geçiren Filistinli akranlarına bağışladı.

İsrail’in, 2 haftadan fazla bir süredir devam ettirdiği Gazze’deki saldırılarında okullar, camiler, hastaneler vuruldu. Bütün uluslararası hukuk kurallarını ve insanlarının onurlarını ayaklar altına alan bu saldırılar sonucu hayatını kaybedenlerin sayısının bin 661'i çocuk olmak üzere 4 bin 137'ye yükseldiği bildirildi. Yaralananların sayısının ise 4 bin 232'sinin çocuk olmak üzere 13 bin 162'ye ulaştığı aktarıldı. Saldırılarda 521 ailenin yok olduğu vurgulandı.

Elbistan’da yaşayan 3 çocuk ise, Gazze’deki bu insanlık dramına kayıtsız kalmadı. Çocuklar, tablet almak ya da ihtiyaçlarını karşılamak için kumbaralarında biriktirdikleri paraları, Gazze’deki akranlarının yaralarına merhem olması amacıyla bağışladı. Cansuyu Derneği Elbistan Temsilciliği’ne teslim edilen 3 kumbaradan 310, 205 ve 105’er lira para çıktı.

Cansuyu Derneği Elbistan Temsilcisi Emrah Arslan, kendileri depremzede olmalarına rağmen anlamlı bir yardımlaşma örneği sergileyen çocuklara teşekkür etti.

.

22 Eki 2023 - 12:13 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel