Şirkiçi, 50 yataklı hastaneyle ilgili çalışmaları inceledi

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Vehbi Şirikçi, Nurhak’ta inşa hazırlıklarının yapıldığı 50 yataklı acil durum hastanesiyle ile ilgili yerinde inceleme yaptı.

Şirkiçi, 50 yataklı hastaneyle ilgili çalışmaları inceledi
Şirkiçi, 50 yataklı hastaneyle ilgili çalışmaları inceledi
Haber albümü için resme tıklayın

12 bin kişinin yaşadığı Nurhak’ta sağlık hizmetlerini yerinde sunmak amacıyla kapsamlı bir devlet hastanesi için kolları sıvayan Sağlık bakanlığı, 50 yataklı yeni bir devlet hastanesi inşa edilmesini kararlaştırdı. 15 dönümlük alanda inşa edilen Nurhak Acil Durum Hastanesi’nde, 12 poliklinik ve 2 tam donanımlı ameliyathane yer alacak. 6 yoğun bakım yatak kapasitesi olan hastane, çelik yapı formunda ve yatay mimari ile inşa edilecek. Nurhak Acil Durum Hastanesi, 150 günde tamamlanıp vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak. İhale sürecinin sonuçlanmasının ardından yüklenici firma da temel kazısıyla ilgili çalışmalarına başladı.

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Vehbi Şirikçi, bu çerçevede Nurhak ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Konteynerde hizmet veren devlet hastanesi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarını ziyaret eden Şirikçi, kurum yöneticilerinden ilçede sunulan sağlık hizmetleri hakkında bilgiler aldı.

Şirikçi, son olarak ilçeye yapılacak 50 yataklı Acil Durum Hastanesiyle ilgili planlama ve çalışmaları da yerinde değerlendirdi.

21 Eki 2023 - 16:23 Kahramanmaraş/ Nurhak- Güncel