Yeniden Refah Partisi’nden ‘Yalnız değilsin Filistin’ programı

Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği ‘Yalnız değilsin Filistin’ programında İsrail’in saldırılarına tepki gösterilerek Gazze’de hayatını kaybedenler için eller semaya kalktı.

Yeniden Refah Partisi’nden ‘Yalnız değilsin Filistin’ programı
Yeniden Refah Partisi’nden ‘Yalnız değilsin Filistin’ programı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

 

Elbistan İlçe Teşkilatı önündeki programa, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Sezgin, Elbistan İlçe Başkanı Sabahattin Kayabaşı, partililer ve vatandaşlar katıldı.

‘Yalnız değilsin Filistin’ adlı etkinlikte, Gazze’de çocuklar başta olmak üzere hayatını kaybeden Filistinliler için Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından dua edildi.

Programda konuşan Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Başkanı Sabahattin Kayabaşı, hükümetin İsrail’e karşı daha sert tedbirler alması gerektiğini söyledi.

Kınamaktan öteye gitmeyen yaklaşımların İsrail’i geri adım attırmayacağının altını çizen Kayabaşı, Filistin’e barış gücü gönderilmesini istedi.

İncirlik ve Kürecik’teki hava savunma sistemlerinin ülke dışına çıkarılması çağrısında bulunan Kayabaşı, “Seçim meydanlarında ‘Biz gidersek ümmetin umudu biter, biz gidersek Gazze düşer, Müslüman coğrafyası kan gölüne döner’ diye halkın manevi duygularını talep ederek oylarını alan siyasetçilerden Filistin'e bombalar yağarken kınamadan öteye giden bir yol göremiyoruz. Biz Yeniden Refah Partisi olarak diyoruz ki; Siyonizm laftan değil yaptırımdan anlar. İncirlik hava üssü ve Kürecik’te bulunan ve İran’dan gelecek tehditlere karşı kurulmuş hava savunma sistemlerinin acilen Türkiye’den çıkarılması ve acilen Filistin’e barış gücü gönderilerek orada bir yaşam koridoru oluşturulması gerekiyor. D-8 İslam Birliğinin kurulması çok elzem bir hale gelmiştir. Halkımızı uyanmaya yaşananları idrak etmeye davet ediyoruz” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Sezgin ise, Gazze’de insanlık dramı yaşandığına vurgu yaptı.

Gazze’de, sadece çocukların, Müslümanların ve mazlumların değil insanlığın öldürüldüğüne değinen Sezgin, bütün dünya toplumunu bu katliamlara karşı harekete geçmeye çağırdı.

Sezgin, programın ardından ilçede esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

21 Eki 2023 - 16:07 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel