Duran Sungur, Yeşilyurt Mahallesi muhtar adaylığını açıkladı

Kurduğu dernekle Elbistan ve bölgede böbrek hastalığı ile ilgili başarılı çalışmalara imza atan ve organ bağışı konusunda farkındalık oluşturan Duran Sungur, Yeşilyurt Mahallesi muhtar adaylığını açıkladı.

Böbrek Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (BÖBREKDER) Başkanı Duran Sungur, 31 Mart 2024’te yapılacak mahalli idareler seçimlerinde Yeşilyurt Mahallesi muhtar adayı olduğunu söyledi.

Elbistan’ın en aktif sivil toplum kuruluşlarından olan ve başta organ bağışı olmak üzere birçok sosyal sorumluluk projesine öncülük eden BÖBREKDER’in başkanlığını yapan Sungur, tüm mahalle halkından destek beklediğine işaret etti.

Muhtarlığın ek işi değil tek işi olacağının vurgusunu yapan Sungur, Yeşilyurt’u daha güzel bir yarına hazırlamak için tüm gayretiyle çalışacağının da altını çizdi.

‘Mahalleme hizmet yarışında ben de varım’ diyen Sungur, “31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Yeşilyurt Mahallesi’nden muhtar adayı oldum. Kıymetli mahalle halkımızın teveccühü ile bu göreve seçilirsem tüm enerjimi ve gücümü Yeşilyurt için harcayacağım. Muhtarlığı, ek iş olarak değil tek iş olarak yapacağım. Acıda ve sevinçte mahalle halkının yanında olan; derdiyle dertlenen bir yönetim anlayışı sergileyeceğim. Kurucusu olduğum dernekler ve sivil toplum kuruluşlarında edindiğim tecrübemi, mahallemin geleceği için yansıtacağım. Allah, çıktığımız bu yolda bizlere güç ve kuvvet versin. Tüm mahalle sakinlerimizin desteğini bekliyorum” şeklinde konuştu.

 

 

21 Eki 2023 - 16:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel