Kadın Girişimcilik Destek Merkezi açılıyor

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, ev kadınlarına yönelik ekonomik destek çalışmalarının yapılacağı Kadın Girişimcilik Destek Merkezi’ni kısa sürede hizmete açacaklarını bildirdi.

Haber albümü için resme tıklayın

 

Şehit Polis İsrafil Kargı Parkı (Ceyhan Parkı) içerisinde inşaatı devam eden Kadın Girişimcilik Destek Merkezi, büyük oranda tamamlandı. Kısa bir süre sonra hizmete açılacak olan merkez ile ev hanımlarına her anlamda destek verilecek.

Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, bu proje ile ev hanımlarının, aile ekonomisine büyük destek sağlayacaklarını söyledi.

Başkan Gürbüz, şöyle devam etti:

“Bizim kadınlarımız hem çok çalışkan hem de çok üretken, sürekli bir şeyleri hayata kazandırmak istiyorlar, ev ekonomilerine katkıda bulunmak istiyorlar. Ailelerinin geleceğini inşa ederken ekonomik olarak da ailelerine destek olmak istiyorlar. Şimdi hanım kardeşlerim, neden üretmeden sadece ev hanımı olarak yaşamını sürdürsünler ki. Evinde, kendi bahçesinde, çok rahat üretebilirler. Bizler belediye olarak kadın kooperatiflerini güçlendirdiğimizde, onlara destek verdiğimizde çok şey başarabilirler. İşte Kadın Girişimcilik Destek Merkezi’nin ana felsefesi bu. Şu an inşası devam ediyor. Büyük oranda tamamlandı ve kısa sürede hizmet vermeye başlayacak.”

 

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’ndan teşvik alacağız

 

Kadın Girişimcilik Merkezi’ndeki projeler için İnşallah Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın sunduğu teşviklerden de yararlanacaklarının altını çizen Başkan Gürbüz, “Bu teşvik ile kadınlarımıza mikro kredi desteği vererek, kadın kooperatiflerinin teşvikini sağlayacağız. Ailenin daha sağlam temeller üzerinde durabilmesi adına ayrıca eğitim seminerleri verilecek. Deprem nedeniyle sorun yaşayan kadınlarımıza; psikososyal destek sağlamak ve kadın iş gücünü ekonomiye kazandırmayı hedefliyoruz. Kadınlarımızın yeniden sağlıklı bir şekilde yaşama dönebilmeleriyle ilgili o desteği bizim onlara vermemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

20 Eki 2023 - 17:03 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel