Deneme sınavında başarılı olan gençler, Şehitler Diyarı gezisine başladı

Nurhak İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, deneme sınavlarında başarılı olan lise son sınıf öğrencilerini motive etmek amacıyla 5 gün sürecek Çanakkale ve Tekirdağ illerini kapsayan gezi programı düzenledi.

Haber albümü için resme tıklayın

Nurhaklı üniversite adayları, ‘Şehitler Diyarı’ Çanakkale’ye uğurlandı. Nurhak İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün, deneme sınavlarında başarılı olan lise son sınıf öğrencilerine yönelik hayata geçirdiği Çanakkale ve Tekirdağ gezisi başladı.

Öğrencilerin ‘Şehitler Diyarı’ Çanakkale’ye uğurlanması sırasında konuşan Nurhak İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Servet Karaca, “Okullarında düzenlenen deneme sınavlarında başarılı olan öğrencilerimiz için böyle bir geziyi organize ettik. Gençlerimiz hem motive olsunlar hem de sınav stresinden bir nebze uzaklaşsınlar istedik. Gençlerimiz, 5 gün sürecek gezide Çanakkale Destanı’nın yaşandığı yerleri görecek. Bu gezi programı, canlarını hiçe sayarak bu vatanı bize hediye eden ecdadımızı daha iyi anlamak ve tanıyabilmek için önemli bir fırsat olacak. Ayrıca Tekirdağ ilinin de tarihi ve kültürel güzelliklerine şahitlik edecekler. Tüm gençlerimize kazasız belasız bir gezi diliyorum. Bizlere bu organizede her türlü desteği veren Kahramanmaraş İl Gençlik ve Spor Müdürümüz Sayın Cemil Boz Bey’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Gezi programına katılan gençler de; projede emeği geçenlere teşekkür ettiler.

20 Eki 2023 - 16:58 Kahramanmaraş/ Nurhak- Güncel