El konulan tüfekler ihaleyle satılacak

İl genelinde güvenlik güçleri ve diğer kurumların çalışmaları sonucu el konularak mülkiyeti kamuya geçirilen av tüfekleri ile fişekler ihale ile satılacak.

Kahramanmaraş Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü, il genelinde çeşitli tarihlerde el konularak mülkiyeti kamuya geçirilen av tüfeği, av tüfeği fişekleri, kurusıkı tabanca fişekleri ile tüfek ve kurusıkı tabanca hurdalarının ihaleyle satılacağını duyurdu.

Pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek ihalede çeşitli marka ve modellerde 157 adet av tüfeği satılacak. Av tüfeklerinin muhammen bedeli ise toplamda 2 milyon liraya yaklaşıyor. İhale çerçevesinde 1339 av tüfeği fişeği, 2 bin 684 kurusıkı tabanca fişeği ile çeşitli miktarlarda tüfek ve kurusıkı tabanca hurdası da satışa sunulacak.

İhaleler, Kahramanmaraş İl Çevre Şehircilik Müdürlüğü ihale salonunda Milli Emlak Müdürlüğünde teşekkül edecek komisyon huzurunda yapılacak. İhaleye katılan istekliler satın aldıkları av tüfeğini teslim alırken Silah Satış Av Bayilik Belgesi veya Yivsiz Av Tüfeği Satın Alma Belgesini ibraz etmek zorunda olacak. Satışa konu taşınır mallar ilanda bulunduğu belirtilen yerlerde 14.30-15.30 saatleri içerisinde yerinde görülebilecek.

İhaleler ise 7-8 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek.             

20 Eki 2023 - 16:54 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel