Dedeoğlu: “Kahramanmaraş’ı el ele ayağa kaldıracağız”

İYİ Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mesut Dedeoğlu, yerel seçimleri kazanacaklarını belirterek, “Ben görev insanıyım; Kahramanmaraş’ımızı el ele ayağa kaldıracağız” dedi.

+4
Haber albümü için resme tıklayın

Dedeoğlu, İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Tekerek ve partililerle birlikte partisinin Elbistan İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti.

Burada partililerle hasbıhal eden Dedeoğlu, Kahramanmaraş’ın genel gündemi ve sorunlarına değindi.

Ziyarette ilk olarak değerlendirme yapan İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı Mustafa Bölükbaşı, asrın felaketinde Elbistan’ın büyük yıkım yaşadığını hatırlatarak, “Seçim sonucunda emeğimizin karşılığını alamadık. Sanki kendimizi çok iyi anlatamadık. İftiraların ve yalanların çok olduğu bir seçim geçirdik. Kısa süre önce kurulan bir parti, 50 yıllık bir partiden daha çok oy alıyor. Biz, bu ülkeyi yönetmeye talibiz. Yerel seçimlerde de eksiklerimizi, kusurlarımızı gözden geçirip çok daha fazla çalışmalıyız. Elbistan, yıllardır yanlış yönetildi. Yanlışlar bitmedi. Şimdi de depremde akan kan kurumadan onun üzerinden rant elde ediliyor. Biz, Elbistan’ı planlı bir şehre dönüştürmeye talibiz. Bize güven çok fazla. Halkımız bizi bir ümit gibi görüyor. Sırt sırta, gönül gönüle verirsek bu yolda başarılı olacağımıza inanıyorum. Bu kutsal davada hayırlı bir yolculuğu hep beraber yürüyeceğiz. Adaleti, dürüstlüğü bu topluma getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra partililere hitap eden İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Tekerek ise, yerel seçimlerde İYİ Parti olarak illeri, ilçeleri yönetmeye talip olduklarını söyledi.

Türkiye’de, ilk büyükşehir belediye başkan adayının Kahramanmaraş’ta açıklandığını belirten Başkan Tekerek, “Kahramanmaraş ve bütün ilçelerinde iyi belediyeciliğin, sosyal belediyeciliğin nasıl olacağını 31 Mart 2024’ten sonra ispat edeceğiz. Bunun için de inanmış bir kadro ve seçmen tabanımız var. Adayımız Mesut Dedeoğlu etrafında birleşen ve büyüyen bir taban olduğunu her yerde görüyoruz. Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz için diyoruz. Partimize çok sayıda katılımlar var. Her gün çok sayıda hemşerimize rozet takıyoruz. Belediye başkan aday adaylığı için her ilçemizde çok sayıda müracaat var” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mesut Dedeoğlu da; milletvekilliği döneminde Kahramanmaraş’ın sorunları için rekor sayıda soru önergesi verdiğini hatırlattı.

Adaylığı ile ilgili de büyük bir teveccüh olduğunu ‘Bu maya tuttu ve inşallah da böyle gidecek’ ifadesiyle dile getiren Dedeoğlu, “Kahramanmaraş’ta herkes siyasi partisini unuttu. ‘Mesut Dedeoğlu’nun yanında toplanıyoruz. Buluşma noktamız İYİ Parti’ diyor herkes. Bu maya tuttu ve inşallah da böyle gidecek. Ben görev insanıyım. Kahramanmaraş’ın tamamının problemlerini TBMM’ye taşıdım. Kahramanmaraş’a sevdalanmış birisi olarak ilimizi ve ilçelerimizi ayağa kaldıracağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ü eleştiren Dedeoğlu, “Yapılacak o kadar iş ve proje var ama ortada bir enkaz duruyor. Bu kadar beceriksizlik olur mu? Kolay bir işe girişmedik ama imkansız da değil. Milletvekili seçimlerinde Kahramanmaraş’ın yüzde 53’ü iktidara oy vermemiş. Bu defa Kahramanmaraş’ta hükümetin kulağını çekeceğiz.

Asrın felaketini yaşadık. Ama bu yönetim asrın felaketini daha da devam ettiriyor. Bitmedi, bitirmediler. Yıkımlar bitmedi, abdest almaya su yok Kahramanmaraş’ta. Ara sokaklarda enkazlar duruyor. Ağır hasarlı binaları daha yıkmadılar. Maraş’ın eski mahallelerine giremediler. Bu tempo ile giderse 10 sene altından kalkamazlar. İnşaat yapılmasına izin vermiyorlar. Ruhsat vermiyorlar. Ver izni bitsin kardeşim. Vatandaş niye mağdur? Belediyecilik bu mu? Sen vatandaşın düşmanı mısın belediye olarak? Bu yaraların bir an önce sarılması lazım” cümleleri ile konuşmasını tamamladı.

 

 

20 Eki 2023 - 11:49 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel