Hak sahipliğinde itiraz için son 2 gün

Elbistan'da, hak sahipliği başvuruları uygun görülmeyen ya da bilgilerinde yanlışlık olan vatandaşlar için tanınan itiraz süresi, 20 Ekim’de doluyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Elbistan’daki depremzedelere tanınan hak sahipliği başvuru sonuçları 6 Ekim tarihi itibariyle açıklamıştı. e-Devlet üzerinden de erişilebilen bilgilerini muhtarlıklarda da askıya çıkarılan listelerden de kontrol eden depremzede vatandaşlar, itiraz başvurusunda bulunmak için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) mobil koordinasyon merkezi önünde uzun kuyruklar oluşturmuştu. Başvuruları uygun görülmeyen, adres, tapu ve kişisel bilgilerinde yanlışlık olan ya da bundan sonraki süreç hakkında bilgi sahibi olmak isteyen yüzlerce kişi, mobil merkezin önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Yeniden yapım ve güçlendirme kredisi kullanmak isteyen afetzede vatandaşlardan kendilerine devlet tarafından konut, ahır, işyeri yapılmasını isteyenlerin başvuruları 30 Mayıs'ta alınmaya başlamıştı. Bu süre zarfında Elbistan'da yaklaşık 20 bin hak sahibinin başvurusu alınmıştı.

6 Ekim’de başlayan itiraz başvuruları, 20 Ekim’de sona erecek. Depremzedelerin bu 2 günlük süre içinde başvurularını tamamlaması gerekiyor.

 

18 Eki 2023 - 16:58 - Güncel