Konteyner kentlerde altyapı güçlendirme çalışmaları başladı

Elbistan’da, depremzedelerin barındığı konteyner kentlerde kış mevsiminde yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla planlanan altyapı güçlendirme tedbirleri alınmaya başladı.

Konteyner kentlerde altyapı güçlendirme çalışmaları başladı
Konteyner kentlerde altyapı güçlendirme çalışmaları başladı
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’da binlerce afetzede, şehrin değişik bölgelerinde kurulan konteyner kentlerde yaşamlarını sürdürüyor. Kalıcı konutların büyük bölümünün 2024 Mart ayı sonrasında teslim edileceği göz önünde bulundurulduğunda depremzedeler, kış mevsimini de konteynerde geçirmek zorunda kalacak. Konteynerlerin, özellikle dondurucu soğuklar ve kar yağışı nedeniyle oluşabilecek sorunlara karşı hazırlanması amacıyla da Elbistan Kaymakamlığı’nca başlatılan planlama sürüyor.

Planlamalar, elektrik tesisatlarının güçlendirilmesi ve kış şartlarına uygun hale getirilmesiyle başladı. Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman başkanlığındaki toplantının ardından AKEDAŞ ekipleri, ilgili çalışmayı Talas Konteyner Yaşam Alanı’ndan başlattı. Çalışmaların peyderpey diğer konteynerlerde de süreceği belirtildi.

Planlamalar çerçevesinde; su ve pis su giderlerinin kış şartlarına uygun hale getirilmesi, çatıların da akma ya da diğer sorunlara karşı dayanıklılığının arttırılması hedefleniyor.

17 Eki 2023 - 20:09 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel