Maden mühendisi Cuma Özgül, AK Parti’den aday adayı oldu

Maden mühendisi Cuma Özgül, 31 Mart’ta yapılması planlanan yerel seçimlerde AK Parti’den Elbistan Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

‘Davamız ve sevdamız Elbistan’ diyen belediye başkan aday adayı Cuma Özgül, 6 Şubat’taki depremle birlikte büyük yıkım yaşayan memleketini yeniden ayağa kaldırmak için proje ve planlamalarının hazır olduğunu söyledi.

Özgül, aday adaylığı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Karaelbistan Mahallesi eski muhtarlarından ve AK Parti’nin kurucularından Abdulhamit Özgül’ün oğluyum. 1980 yılında Karaelbistan Mahallesi’nde doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Elbistan’da tamamladım. Üniversite eğitimimi ise Adana Çukurova Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü’nde tamamladım. Evliyim. Eşimle de meslektaşız ve 1 kız 1 erkek 2 evladım var. Çalışma hayatım boyunca da Adana’da bulundum. Özel bir firmada üst düzey yöneticilik yapmaktayım” dedi.

6 Şubat depreminde Elbistan’ın büyük yara aldığına dikkat çeken Özgül, “Memleketime duyduğum sevdayla birlikte deneyim ve birikimlerim ışığında şehrimizin yeniden ayağa kalkması için sorumluluğu üstlenmeye hazırım. Bu ulvi görevin bana tevdi edilmesiyle birlikte toplumumuzun tamamını kucaklayacak ve şehrimizi eski güzel günlerine kavuşturacak projeler ve planlamalarımı yapmış durumdayım. Davamız, sevdamız, toprağımız ve vatanımız Elbistan’ın geleceği için 31 Mart’ta yapılması planlanan mahalli idareler seçimlerinden Elbistan Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adayı oldum. Rabbim, hakkımızda hayırlı olanı nasip eylesin” ifadelerini kullandı.

15 Eki 2023 - 13:55 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel