Altın ödüllü ‘Cumhuriyetimiz 100 yaşında’ şiir yarışması

Ekinözü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe halkına yönelik olarak ‘Cumhuriyetimiz 100 yaşında’ konulu şiir yarışması düzenliyor.

Başvuruların 20 Ekim’de başlayacağı yarışmada dereceye girenlere altın ve para ödülü verilecek.

‘Cumhuriyetimiz 100 yaşında’ konulu yarışmaya Ekinözü ilçesinde ikamet eden ve görev yapan tüm vatandaşlar katılabilecek. Yarışmada kurum, kuruluş, firma, marka ve kişi reklamını veya tanıtımını ön plana çıkaracak ifade ve öğeler bulunmayacak. Yarışma ticari amaç güdülmeden ve katılımcılardan ücret talep edilmeden sadece sosyal etkinlik amacıyla düzenlenecek. Vatandaşlar tarafından hazırlanmış olan eserler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilecek. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce kurulan komisyon tarafından; yarışmaya katılan vatandaşların hazırlamış oldukları eserlerin özgün olmadığı tespit edilenler tutanakla belirlenerek değerlendirmeye alınmayacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaşan eserler, oluşturulacak seçici kurul tarafından değerlendirilecek ve ilk üç dereceye giren eserler belirlenecek. Düzenlenecek yarışmada ilk üçe giren eserlerin sahibi olan vatandaşlara birincilik ödülü olarak çeyrek altın, ikincilik ödülü gram altın ve üçüncülük ödülü ise 1000 TL olarak belirlendi.

15 Eki 2023 - 12:56 Kahramanmaraş/ Ekinözü- Güncel