Darende Caddesi 5 bin ton asfaltla yenilendi

Büyükşehir Belediyesi, Elbistan’da 2,5 kilometre uzunluktaki Darende Caddesi’nin asfaltını 10 milyon liralık yatırımla baştan uca yeniledi.

Darende Caddesi 5 bin ton asfaltla yenilendi
Haber albümü için resme tıklayın

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, 2023 Ulaşım Yatırımları Programı çerçevesinde ilçe merkezindeki Tepebaşı ve Esentepe Mahallelerinin en yoğun kullanılan arterlerinden Darende Caddesi’nde gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarını tamamladı. Bölgedeki birçok mahallenin aktif olarak kullandığı 2,5 kilometrelik cadde yaklaşık 10 milyon TL’lik yatırımla baştan uca yenilendi. 5 bin ton asfaltla kaplanan Darende Caddesi, vatandaşların büyük beğenisini kazandı. Bölgede yaya ve araç trafiğinde konfor ve güvenlik artırılırken, vatandaşlar gerçekleştirilen çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Darende Caddesi’ndeki ulaşım standardının yükseldiğini belirten Tepebaşı Mahalle Muhtarı Gazi Yalçın ve Esentepe Mahalle Muhtarı İdris Şafak, “Daha önce ulaşımda sorun oluşturan ve sürücülerin şikâyetçi olduğu Darende Caddesi’nin asfaltı Büyükşehir Belediyesi tarafından çok güzel bir şekilde yenilendi. Yolumuzun yeni halinden son derece memnunuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hayrettin Güngör ve ekibine teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

 

13 Eki 2023 - 16:56 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel