Kayabaşı: “Mülteci istemiyoruz diyenler İsraillilere karşı neden suspus oldu”

Yeniden Refah Partisi Elbistan İlçe Başkanı Sabahattin Kayabaşı, mülteci karşıtlığı üzerinden politika üreten siyasi partilerin, İsrail’den Türkiye’ye gelenler için suspus olduklarını söyledi.

Bu tutum içerisine girenleri ‘ikiyüzlülük’ sergilemekle suçlayan Kayabaşı, Yeniden Refah Partisi olarak Türkiye’de mülteci istemediklerini vurgulayarak, “Hele hele Siyonist İsrailli mültecileri hiç istemiyoruz” dedi.

Başkan Kayabaşı, Türkiye’nin; Suriye ve Afganistan’dan gelenler başta olmak üzere uzunca bir süredir mülteci sorunuyla karşı kaldığını hatırlattı.

İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın başlattığı “Aksa Tufanı” operasyonuyla birlikte binlerce İsrailli’nin de Türkiye’ye geldiğini hatırlatan Başkan Kayabaşı, Arap ya da Afgan kökenlilere gösterilen tepkinin İsrailli mültecilere de gösterilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Türkiye’de özellikle bazı siyasi partilerin ve çevrelerin, ırkçı tutum takınarak Rusya ve Ukrayna’dan gelen mültecilere hiç değinmeyerek ‘üç maymunu’ oynadığını savunan Başkan Kayabaşı, “Şimdi kafanızı gömdüğünüz kumdan çıkararak İsrailliler için de ‘mülteci istemiyoruz’ demenizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yeniden Refah Partisi olarak Türkiye’de, ırkı, uyruğu ya da ülkesi her ne olursa olsun mülteci istemediklerinin altını çizen Başkan Kayabaşı, şöyle devam etti:

“Türkiye siyasetinde mülteci istemiyoruz diye ırkçı söylemlerde bulunan siyasi partilerin Telaviv’den akın akın ülkemize gelen İsrailli mültecilere sessiz kalmaları endişe verici bir durum. Biz Yeniden Refah Partisi olarak ülkemizde mülteci istemiyoruz. İsrailli mülteci hiç istemiyoruz. Diğer siyasi partilerin de bu konuda sessiz kalmamalarını önemle rica ediyoruz.”

İsrailli mültecilerin, Türkiye için bir tehdit unsuru olarak değerlendirilmesi gerektiğine işaret eden Başkan Kayabaşı, Yahudilerin ‘Arz-ı Mev'ud’ hedefine atıfta bulundu.

Başkan Kayabaşı, “Ülkesini savunmadan kaçan Yahudi mültecileri topraklarımızda görmek istemiyoruz. Burada asıl düşündürücü olan durum İsrailli Yahudi Siyonist vatandaşların Türkiye topraklarında aldıkları mülklere yerleştirme projesi midir? Ülkemizin topraklarını da içine almayı hedefleyen Arz-ı Mev’ud projesinin bir ayağı hayata mı geçirilmek isteniyor. Bu tehdidin asla göz ardı edilmemesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Filistin-İsrail çatışmasını ‘Kudüs’ üzerinden değerlendiren Başkan Kayabaşı, “Kudüs, bizim kırmızı çizgimizdir. Biz de merhum Erbakan Hocamızın sözünü hatırlatıyoruz: ‘İsrail laftan değil güçten anlar’” cümleleriyle açıklamasını tamamladı.

 

13 Eki 2023 - 15:17 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel