Elbistan’ın geleceğine 15 bin fidan

Elbistan Orman İşletme Şefi Sultan Demir, vatandaşlara 15 bin karaçam ve sedir fidanı dağıttıklarını söyledi.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Orman İşletme Şefliği olarak, Şar Dağı başta olmak üzere birçok bölgede ağaçlandırma faaliyeti sürdürdüklerini belirten Demir, aynı zamanda mevcut orman varlığının korunması noktasında da çalışmalar yaptıklarına dikkati çekti.

Özellikle genç nesillerden başlayarak tüm vatandaşlara ağaç sevgisi aşılamak istediklerini vurgulayan Demir, bu çerçevede de fidan dağıtım programları organize ettiklerini hatırlattı.

Elbistan’ın daha yeşil bir çevreye kavuşması için ağaçlandırmaya büyük önem verdiklerini söyleyen Demir, bu çerçevede vatandaşlara karaçam ve sedir fidanı dağıttıklarını dile getirdi.

Toplam 15 bin fidanın, Pınarbaşı Caddesi’ndeki şeflik binasıyla birlikte açık pazar alanı ile şehrin değişik noktalarında dağıtıldığını ifade eden Demir, “Gelecek nesillere yaşanılabilir bir Elbistan bırakmak için her zaman olduğundan daha fazla ağaçlandırma yapmak hassasiyetindeyiz. Ağacıyla, ormanıyla, taşıyla, toprağıyla şehrimize sahip çıkmak en ulvi görevimizdir. Vatandaşlarımızın da desteği ile inşallah bunu başaracağız. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli miras da ağacı ve ormanı korumak olacak” dedi.

Elbistan Orman İşletme Şefliği’nce dağıtılan fidanları alan vatandaşlar da; şehrin ağaçlandırılmasında önemli katkı sunacak çalışmada emeği geçenlere teşekkür ettiler.

 

 

13 Eki 2023 - 11:50 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel