Kazasız gün geçmeyen kavşağa trafik düzenlemesi

Elbistan’da, kazasız günün geçmediği kavşakta trafik ışığı ve yol düzenlemesi için çalışma başlatıldı.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Adnan Menderes Bulvarı’nın, sanayi sitesi ile Şehit Sokak kesişimindeki kavşak, trafik lambasının olmaması ve araç yoğunluğundan dolayı birçok maddi hasarlı ve yaralamalı kazalarla gündemden düşmüyor. Sanayiye giriş ve çıkış yapmak isteyen araçlarla; bulvar üzerinden seyreden araçlar, sürücülerin dikkatsizliği nedeniyle yaşanan kazalar nedeniyle söz konusu yerin ‘kaza kavşağı’ olarak anılmasına neden oluyor. Günaşırı şekilde kazanın meydana gelmesinden şikayetçi olan vatandaşlar ve esnaflar, kavşakta trafik sinyalizasyon sistemi ve refüj düzenlemesi yapılmasını talep ediyordu.

Çoğunluğu maddi hasar ya da yaralanma ile sonuçlanan kazaları önlemek amacıyla Elbistan Belediyesi ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nce çalışma başlatıldı. Kuzey İlçeler Daire Başkanlığı Ulaşım Şubesi ekipleri, trafik ışıkları için altyapıyı hazırlıyor. Trafik ışıklarının, her bir yön için ayrı ayrı yanacak şekilde programlanmasıyla birlikte dönüşler ve geçişlerin de düzenlenmesi amaçlanıyor.

Elbistan Belediyesi ekipleri de; hem Şehit Sokak ile 13.Sokak’ta refüj düzenlemesi yapıyor. Adnan Menderes Bulvarı üzerinde de yeni cep ve refüj yapılarak dönüşler için araçlara kolaylık sağlanacak.

Söz konusu düzenlemeyi uzun süredir beklediklerini dile getiren vatandaşlar ise, trafik güvenliğinin sağlanması için önemli bir adım atıldığını vurguladılar.

Hem trafik ışıklarının hem de refüj düzenlemesinin kazaların azalmasına büyük katkı sunacağını belirten vatandaşlar, “Burada kazasız gün geçmiyordu. Anayoldan giden de sanayiye giren çıkan da trafik karmaşasının içinde kalıyordu. Çok şükür adım atıldı ve gerekli düzenleme yapılıyor. İnşallah sürücüler de trafik ışıklarına ve hız kurallarına uyup daha dikkatli araç kullanırsa burada kaza olmaz diye düşünüyoruz” dediler.

Kavşaktaki düzenlemenin ise kısa süre içerisinde bitirileceği belirtildi.

 

 

11 Eki 2023 - 17:08 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel