Kümbet Mahallesi’ne genç aday

Elbistan’ın merkez mahallelerinden Kümbet Mahallesi’nin ilk ve en genç muhtar adayı 36 yaşındaki Cuma Berber oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

‌Muhtar adayı Berber, Kümbet’in değişim ve dönüşümünü sağlamak istediğini belirtti.

31 Mart 2024’te yapılması planlanan yerel seçimler için hizmet yarışına talip olduğunu söyleyen Cuma Berber, hizmetlerin en güzelini Kümbet’le buluşturmak için azim ve kararlılıkla görev yapacağının altını çizdi.

Seçilmesi halinde mahallesi için acil öncelik isteyen hizmetleri 8 ana başlık altında sıralayan Berber, “Evli ve 2 çocuk babasıyım. Üniversite mezunuyum. Mahalleme muhtar olarak hizmet etmeyi kurlu bir vazife olarak görüyorum. Mahallemizin değerli sakinlerinin bana inanıp güvenmesi halinde Kümbet’e çok şey katacağıma inanıyorum. Buz güzel mahallemizde istişare ve ortak akılla hareket ederek sorunlarımıza çözüm üretmenin gayretinde olacağım. Genç bir muhtar adayı olarak tüm enerjimi ve birikimimi mahallem için kullanacağım. Bana bu onurlu görevi layık görenleri de asla mahcup etmeyeceğimin bilinmesini isterim” dedi.

Mahallesinde yapacakları ile ilgili de bilgiler veren muhtar adayı Berber, “Mahalle halkının güvenliği benim için en önemli konulardan biri olacak. Mevcut güvenlik önlemlerinin daha da arttırılması için girişimlerde bulunacağım. Tüm yollarımızın ve kaldırımların yapılmasına öncelik vereceğim. Sokak lambaları ve çöp konteynırlarını artırarak temizlik ve aydınlatma anlamında mahallemizin değişimine katkı sunacağım. Mahallemizdeki ihtiyaç sahibi ailelerimizle birebir ilgilenip; devletin ve diğer kurumlarla STK’ların desteklerinden faydalanmasını sağlayacağım. Mahallemizdeki park ve sosyal donatı alanlarının sayısını arttıracağım. Mahallemizin altyapısının yenilenmesi ile ilgili hem büyükşehir hem de Elbistan Belediyesi nezdinde girişimlerde bulunup, vatandaşlarımızı tozdan bir an önce kurtaracağım. Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili de gerekli takibi yapacağım. Mahallemizin bu ve benzeri tüm sorunlarında, kurumlarla sürekli iletişim halinde çözüm odaklı bir anlayışla hizmete talibim” ifadelerini kullandı.

 

11 Eki 2023 - 17:00 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel