Süt ve cin mısırında markalaşma için adım atıldı

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman başkanlığında; kentteki süt ve mısır üreticileri ile istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Büyütmek için resme tıklayın

 

Toplantıda; Elbistan’ın üretiminde söz sahibi olduğu ve en büyük ihracat kalemi cin mısırı ile sütün markalaşması konusunda fikir birliğine varıldı.

Toplantı sonrasında değerlendirme yapan Kaymakam Ataman, Elbistan ekonomisinde önemli yer tutan tarım ve hayvancılık ürünlerinin üretici lehine daha verimli şekilde değerlendirilmesini amaçladıklarını söyledi.

Markalaşma ve kooperatifleşmenin, bu amaca katkı sunacağının altını çizen Kaymakam Ataman, “Süt ve mısır üreticileri kooperatiflerinin kurulması, mısır paketleme tesisinin kurulması, süt toplama merkezleri oluşturulması ve ilerleyen dönemde süt işleme tesisi kurularak hizmet vermesini amaçlıyoruz. Her iki üründe de markalaşmanın sağlanması gerekiyor. Bahsi geçen tüm adımların en hızlı şekilde atılması için gerekli planlamalarımızı yapmaya başladık” dedi.

Çiftçilerin ve üreticilerin, birlik ve beraberlik içinde hareket etmelerinin önemine vurgu yapan Kaymakam Ataman, “İlçemizin gelişmesi, üretim ve istihdam imkanlarının artması, yetiştirilen ürünlerin tanıtımı ve çiftçilerimizin desteklenmesi amacıyla tüm süreci kaymakamlığımızca hassasiyetle takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

11 Eki 2023 - 16:12 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel