Afgan çobanın katili JASAT’tan kaçamadı

Elbistan’da, Afgan uyruklu çobanı av tüfeğiyle öldürdüğü iddia edilen cinayet zanlısı, jandarma ekiplerinin titiz çalışması sonucu yakalandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Elbistan’da, Afgan uyruklu çobanı av tüfeğiyle öldürdüğü iddia edilen cinayet zanlısı, jandarma ekiplerinin titiz çalışması sonucu yakalandı.

İlçeye bağlı kırsal Körücek Mahallesi’nde 5 Ekim günü yaşanan olayda; mahallede çobanlık yapan 25 yaşındaki Afganistan uyruklu Esed Abdillah, hayvanları otlatmak için gittiği arazide av tüfeğiyle vurulmuş olarak bulunmuştu. Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve ‘Jandarmanın Dedektifleri’ Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), cinayet zanlısını tespit etmek için geniş çaplı araştırma başlattı. Jandarma ve JASAT ekipleri, cinayetin işlendiği silahı bulmak için bölgeyi karış karış taradı. Adeta her taşın altına bakan ekipler, cinayet silahını olay yerinden yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta çalılığın altına gizlenmiş olarak buldu. Soruşturmayı derinleştiren Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ve JASAT ekipleri, cinayet zanlısı olarak Afgan uyruklu H.M.’yi gözaltına aldı. Zanlı, jandarmadaki işlemlerinin ardından Elbistan Adliyesi’ne sevk edildi. Savcılık sorgusunda cinayeti işlediğini itiraf eden zanlı, çıkarıldığı Sulh Ceza Mahkemesi’nce tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Cinayete kurban giden Esed Abdillah’ın yaklaşık 4 ay önce Elbistan’a geldiği ve çobanlık yapmaya başladığı öğrenildi. Cinayet zanlısı olarak tutuklanan H.M.’nin de bir süredir mahallede çobanlık yaptığı bildirildi.

10 Eki 2023 - 16:51 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel