3 mahallede köy tipi konutların temel kazılarına başlandı

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman, ilçede depremde yıkım yaşanan 3 kırsal mahallede daha köy tipi konutlar için temel kazma çalışmalarının başladığını söyledi.

3 mahallede köy tipi konutların temel kazılarına başlandı
3 mahallede köy tipi konutların temel kazılarına başlandı
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’da, 140 metrekarelik tek katlı 800 köy tipi konut yapılması planlanıyor. Köy tipi konutlar; depreme dayanıklı olmasının yanı sıra yöresel mimari ve vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda projelendirildi. 6 Şubat’taki depremlerin ikincisinin merkez üssü olan Elbistan’ın kırsal mahallelerinde vatandaşların ihtiyacına göre yöresel mimariye uygun tek katlı köy tipi konutların bir kısmı tamamlanma aşamasına gelirken; yer seçim çalışması biten mahallelerde de temel kazıları başlıyor.

İlçeye bağlı Çiçek, Çalış ve Gündere Mahalleleri’ndeki afetzedelerin deprem endişesi taşımadan güvenle yaşayacakları evlerin temel kazısı başladı.

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman, yer tespit ve tahsis çalışmaları tamamlanan 3 mahallede kırsal konut yapım çalışmalarında ilk temel atma kazılarının yapıldığını bildirdi.

Kaymakam Ataman; incelemelerde köy evlerinin en kısa sürede teslim edilmesi hususunda yetkilileri talimatlandırarak, sürecin takipçisi olacağını ifade etti.

Kaymakam Ataman; “Çalış, Çiçek ve Gündere Mahallelerimizde ilk temel açma kazılarına başlandı. Yer teslimi tamamlanan tüm mahallelerimizde kırsal konut proje çalışmalarını da en kısa sürede başlatmak için gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Depremzede vatandaşlarımızı yeni yuvalarına kavuşturmak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz” dedi.

10 Eki 2023 - 16:47 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel