Kullanılmayan konteynerler işlek caddelere taşınıyor

Elbistan’da, depremzede esnafların faaliyete başlamadığı atıl durumdaki konteynerlerin yer değişiklik işlemleri başladı.

Kullanılmayan konteynerler işlek caddelere taşınıyor
Kullanılmayan konteynerler işlek caddelere taşınıyor
+1
Haber albümü için resme tıklayın

6 Şubat’taki asrın felaketi sonrasında Elbistan ekonomisinin can damarı konumundaki birçok caddede binlerce işyeri ya deprem anında yıkıldı ya da ağır hasar aldığı için yıkımı gerçekleştirildi. Esnafların iş hayatlarına devam etmesi amacıyla da konteyner çarşılar yapıldı. Ahmet Karacabey, Dulkadiroğlu, Hacı Esat Efendi gibi caddelere de işyeri tipinde konteynerler yerleştirildi. Yaklaşık 800 konteyner, esnaflara deprem öncesindeki yerleri de göz önünde bulundurularak teslim edildi. Ancak Hacı Esat Efendi Caddesi başta olmak üzere birçok konteyner, esnafların çeşitli nedenlerle işbaşı yapmaması dolayısıyla atıl durumda kaldı. Atıl durumdaki konteynerlerin, ilçenin işlek caddelerindeki talepleri karşılamak amacıyla kullanılması kararlaştırıldı.

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman’ın talimatıyla kullanılmayan işyeri konteynerlerinin yer değişikliği işlemlerine başlandı.

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman, Hacı Esat Efendi Caddesi başta olmak üzere atıl vaziyetteki tüm çarşı konteynerlerin toplanarak, ilçenin en yoğun ve işlek caddelerinde hizmet verecek şekilde planlamaya başladıklarını söyledi.

 Kaymakam Ataman, kullanılmayan ya da daha işlek caddelere taşınması gereken çarşı konteynerlerin en kısa sürede esnaflara tesliminin yapılacağını belirtti.

10 Eki 2023 - 16:37 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel