Uygulamadan kaçan motosiklet çalıntı çıktı

Elbistan’da, polis ekiplerinin yapığı uygulamada ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçan motosikletli kovalamanın sonunda yakalanırken motosikletin çalıntı olduğu ortaya çıktı.

Uygulamadan kaçan motosiklet çalıntı çıktı
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, ilçe genelinde eşzamanlı olarak tescilsiz motosikletlere yönelik uygulama başlattı. Uygulama çerçevesinde birçok ana caddede uygulama noktası oluşturuldu. Tepebaşı Caddesi’ndeki uygulama noktasına yaklaşan bir motosiklete ‘dur’ ihtarında bulunuldu. Motosiklet sürücüsü ise durmak yerine gaza basarak kaçmaya çalıştı. Motosiklet sürücüsü ile polis ekipleri arasındaki kovalama ise uzun sürmedi. Yakalanacağını anlayan sürücü, motosikleti bırakıp yaya olarak kaçmaya çalışsa da başarılı olamadı. Polis ekiplerince kıskıvrak yakalanan sürücü gözaltına alınırken yapılan incelemede motosikletin çalıntı olduğu ortaya çıktı.

Uygulama sonunda çalıntı olduğu belirlenenle birlikte tescilsiz ve diğer evrakları olmadan trafiğe çıkan çok sayıda motosiklet trafikten men edildi. Sürücülerine de ilgili maddelerden cezai işlem uygulandı.

Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerinin, bu yöndeki denetim ve uygulamalarının aralıksız olarak süreceği öğrenildi.

05 Eki 2023 - 16:35 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel