Elbistan Masterlar Futbol Takımı ilk maçına çıkıyor

Elbistan’da futbola gönül veren sporcular tarafından kurulan Elbistan Masterlar Futbol Takımı, katıldığı İç Anadolu Masterlar Ligi’nde ilk maçını 8 Ekim’de ilçe stadında oynayacak.

Elbistan, 6 Şubat’taki asrın felaketi nedeniyle futbolda temsil edilemedi. Futbola gönül veren ve spor sevdalısı Elbistanlılar, ilçe tarihinde bir ilk olarak Elbistan Masterlar Futbol Takımını kurdu.

Oyuncular, takımı kurmadaki amaçlarını, “6 Şubat depremlerinin ardından Elbistanımızın normalleşmeye dönmesine destek sağlamak, Elbistan’ımızı tanıtmak, farklı kültürlerin kaynaşmasını sağlamak, halkı hafta sonları stada çekerek bir nebze de olsa sıkıntılarından uzak tutmak, farklı bir kardeşlik ikliminde maç izletmek adına bu takımı kurduk” dediler.

İç Anadolu Masterlar Ligi’ne katılma kararı alan Elbistan Masterlar Futbol Takımı, B grubunda mücadele edecek.  Toplam 2 grupta 6'şar takımla oynanacak ligde temsilcimiz, ilk maçını 8 Ekim Pazar günü saat 13.00'te Elbistan ilçe stadında Aksaray Ayyıldız Masterlar Takımı ile oynayacak.

Elbistan Masterlar Takımı, tüm Elbistanlıları maça davet ederek kendilerine destek olmaya çağırdı.

04 Eki 2023 - 16:40 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel