Maganda kurşunu can aldı!

Kahramanmaraş’ta bir düğün töreninde kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi tarafından ateşlenen tabancadan çıkan kurşun, 83 yaşındaki adamın hayatını kaybetmesine neden oldu.

Düğün ve nişan gibi törenlerde havaya ateş açılması olaylarının engellenmesine yönelik olarak Elbistan ve il genelinde polis ve jandarmanın çalışmaları sürerken; magandalar da boş durmuyor. Güvenlik güçlerinin çabasıyla azalsa da geçmişteki acı sonuçlardan ders çıkarılmadığını gösteren en son il merkezindeki Yavuz Selim Mahallesi’ndeki bir düğün töreninde yaşandı. Mahalledeki bir düğün merasimi esnasında henüz kimliği belirlenemeyen bir kişinin rastgele ateşlediği tabancadan çıkan kurşunlardan biri alandaki Mehmet Kurtal’a (83) isabet etti. Kanlar içinde yere yığılan talihsiz adam, hemen hastaneye kaldırıldı. Kurtal, burada doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Kurtal’ın cenazesi, Kahramanmaraş Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsinin ardından defnedilirken polis tabancayı ateşleyen magandanın kimliğinin belirlenerek yakalanması için çalışma başlattı.