Başkan Özgen’den belediyecilik hizmetlerinde yetersizliğe tepki

Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Özgen, kentteki belediyecilik hizmetleriyle ilgili eksiklik ve sorunlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Özgen, özellikle şehrin temizlik noktasında her geçen gün büyüyen sorunlarla karşı karşıya kaldığının altını çizdi.

Sokak köpekleri ile ilgili de adım atılmasını isteyen Başkan Özgen, Kızılcaba Mahallesi’nin sit alanı statüsünden çıkarılarak şehir içi planlamaya dahil edilmesi talebinde bulundu.

Türkiye’nin en kirli yerinin Elbistan olduğunu savunan Milli Yol Partisi (MYP) Elbistan İlçe Başkanı Ali özgen, Kahramanmaraş Büyükşehir ve Elbistan Belediyesi’ne çağrı yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“’Türkiye’nin en kirli yeri neresi?’ derseniz Elbistan derim. Gariplik Mezarlığı’nda ağaç kesimi yapılmış, mezarların üzerine bırakılıp gidilmiş. Himmet Baba Camii yanındaki dükkânların kaldırımları temizlenmiş. Çöpleri yığmış gitmişler. Pınarbaşı’ndan Kızılcaoba’ya giden kanallar pislikle dolmuş bakan yok. Cadde üzerindeki arsalarda otlar büyümüş her an yangın çıkabilir.

Eski askerlik şubesindeki ağaçlar tehlike altında. Çöp konteynerlerinin ilaçlanması ve kireçlenmesi lazım. Sivrisinekler buralara larvalarını bırakıyor. Sokak lambaları yetersiz. Öğrenciler sabah erkenden okula gidiyorlar her taraf karanlık. Başıboş köpekler gruplaşmaya başladı tehlike arz ediyor. Kızılcaoba Mahallesi sit alanı ilan edilmiş. Kaldırılıp şehir içi planlamaya dâhil edilmesi lazım. Ağır hasarlı binaların enkazları kaldırılıyor. Buralarda tozlanmanın önüne geçilmesi için de müdahale şart. Mutlaka mıcır dökülmeli. Taziye evi olmayan, umumi tuvaletleri olmayan, otoparkları olmayan, sahipsiz bir Elbistan. Fırsatçı bir anlayışa sahip Elbistan’ımız var.”

Ekonomi üzerinden ülke gündemine de değinen Başkan Özgen, “Adaletsizlik, yandaş kayırma, yalan, talan ve uyuşturucu çetelerinin savaş yaptığı ülke olduk. Gabar’da petrol, Karadeniz’de doğal gaz yalanlarıyla uyutuluyoruz, soyuluyoruz. Bu milletin paralarıyla İngiltere, Kanada, Portekiz ve Amerika’dan mülk alanlar, Fizan’ın çöllerine de gitseniz Türk devletinin mahkemelerinde hesap vereceksiniz.  Embriyoları İngiliz olan siyasal İslamcılar, Nesimi gibi derimizi yüzseniz de, Pir Sultan Abdal gibi idam sehpalarında sallandırsanız da sizlerden korkmuyoruz. Mücadelemiz yeni başladı. İnsani ve İslami olmayan bu zihniyeti kabul etmiyoruz, reddediyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Özgen, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, “Türk dünyasının başı sağ olsun. Nurlar içinde yatsın” cümleleri ile açıklamasını tamamladı.

 

30 Eyl 2023 - 15:44 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel