Atıl konteynerler toplanacak, yeni çarşılar açılacak

Elbistan’da, Hacı Esat Efendi Caddesi başta olmak üzere atıl durumdaki konteynerler toplanarak işlek noktalara konulacak, binlerce kişinin yaşadığı DEİK ve MÜSİAD konteyner kentlerde yeni çarşılarla öğrencilere yönelik merkezler açılacak.

Atıl konteynerler toplanacak, yeni çarşılar açılacak
Atıl konteynerler toplanacak, yeni çarşılar açılacak
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman, depremzedelerin yaşamlarını sürdürdükleri MÜSİAD ve DEİK Konteyner Kent ortak alanında incelemelerde bulundu.

Ataman, Elbistan Kaymakamlığı’nca açılması planlanan kütüphane ve etüt merkezi, yeni konteyner çarşı ve Tarım Kredi Kooperatifine ait marketin kurulacağı alanlara ilişkin yer tespit ve planlama çalışması gerçekleştirdi.

Kaymakam Ataman, incelemeler sonrasında yaptığı değerlendirmede; sınavlara hazırlanan öğrencilere yönelik bir etüt merkezi ve kütüphane açılacağını dile getirdi.

Ataman, “Lise ve üniversite sınavları ile kamu sınavlarına hazırlanan tüm öğrencilerimize, gençlerimize hizmet verecek bir kütüphane ve etüt merkezimizi en hızlı şekilde tamamlayacağız. Üniversite adaylarımıza da kitap ve kaynak desteği sağlayacağız” dedi.

DEİK ve MÜSİAD Konteyner Yaşam Alanı’nda yeni çarşı açılacağını dile getiren Kaymakam Ataman, “Kurulacak market, vatandaşlarımıza en yakın noktada hizmet verecek. Ayrıca bu bölgede yeni bir konteyner çarşı planlamamız var. Konteyner çarşımızda başvuruda bulunan esnaflarımız hizmet verecek. Çalışmalarımızı da birkaç hafta içerisinde tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz aylarda caddelere yerleştirilen ve bir kısmı atıl durumda kalan işyeri konteynerleri ile ilgili de adım atacaklarını dile getiren Kaymakam Yunus Ataman, “Hacı Esat Efendi Caddesi başta olmak üzere atıl vaziyetteki tüm çarşı konteynerleri toplanarak ilçemizin en yoğun ve en işlek caddelerinde hizmet verecek şekilde planlama yapacağız. Bu çalışmamız da önümüzdeki günlerde hızlı bir şekilde tamamlanacak” değerlendirmesinde bulundu.

30 Eyl 2023 - 15:38 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel