Jandarmanın 1 haftalık operasyon istatistikleri açıklandı

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı, 21-27 Eylül haftasındaki operasyonel faaliyetlerin istatistiklerini kamuoyu ile paylaştı.

Jandarmanın, il genelinde uyuşturucu ve uyuşturucu madde ticaretine yönelik düzenlediği operasyonlarda; uyuşturucu madde kullanmaktan 48 şüpheli hakkında yasal işlem yapıldı. Bu operasyonlarda 146 sentetik uyuşturucu hap, 39 gram metamfetamin, 522 gram esrar, 5 gram skunk, 3 gram eroin ve 44 gram bonzai maddesi ele geçirildi.

Aynı zamanda kaçakçılıkla mücadele çerçevesinde 5 şüpheli hakkında yasal işlem yapıldığı bildirildi. Bu operasyonlarda ise, 500 kilogram kıyılmış tütün, 11 av tüfeği, 60 tüfek fişeği, kurusıkı tabanca, 8 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Trafik jandarması ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde, 14 bin 785 araç kontrol edildi. Kural ihlalinde bulunan 342 araç sürücüsüne toplam 666 bin 157 TL trafik idari para cezası uygulandı. 105 araç trafikten men edilirken alkollü olarak araç kullandığı belirlenen 6 şahsın sürücü belgesine el konuldu.

İl Jandarma Komutanlığı’nın güvenlik ve kamu düzenini sağlamak amacıyla suç ve suçlularla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara kararlıkla devam edeceği vurgulandı