TOKİ, Elbistan’da 2 işyeri satacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Elbistan’a bağlı Karaelbistan Mahallesi’nde inşaatı tamamlanan konut projesindeki 2 işyerini satışa çıkardı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Elbistan’a bağlı Karaelbistan Mahallesi’nde yaşamın başladığı konut projesindeki 2 işyerini açık artırma yöntemiyle satacak.

 TOKİ Başkanlığı tarafından satılacak konut ile iş yerlerine yüzde 25 peşinat ve 48 ay vade ile sahip olunabilecek. 12 Ekim Perşembe gününde gerçekleştirilecek açık artırmalar, TOKİ İstanbul Hizmet Binası ve Ankara The Green Park Hotel’de yapılacak. Ayrıca internetten üzerinden de (www.emlakmuzayede.com.tr) teklif verilebilecek.

TOKİ’den yapılan duyuruya göre, satışa sunulan işyerlerinin 52 m² alana sahip. Satışa çıkarılan 2 işyeri için 1 milyon 40’ar bin lira muhammen bedel belirlendi. İşyerlerinin satış ihalesine girecekler, 100 bin lira geçici teminat yatıracak. 13 Ekim’deki ihalenin ardından işyerlerinin hemen teslim edileceği belirtilen duyuruda; KDV oranın da yüzde 20 olacağı belirtildi.

Satışla ilgili detaylı bilgilere "www.toki.gov.tr" ile www.emlakmuzayede.com.tr internet adreslerinden ve "444 86 54" numaralı telefondan ulaşılabilecek.

27 Eyl 2023 - 17:06 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel