Çetin kış öncesinde konteynerlere çatı ve izolasyon yapılacak

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman, konteyner kentlerin kış şartlarına uygun şekilde çatı ve izolasyon yapımıyla ilgili KASKİ ve AKEDAŞ’ın yetkilileriyle görüştü.

Elbistan’da binlerce afetzede, şehrin değişik bölgelerinde kurulan konteyner kentlerde yaşamlarını sürdürüyor. Kalıcı konutların büyük bölümünün 2024 Mart ayı sonrasında teslim edileceği göz önünde bulundurulduğunda depremzedeler, kış mevsimini de konteynerde geçirmek zorunda kalacak. Konteynerlerin, özellikle dondurucu soğuklar ve kar yağışı nedeniyle oluşabilecek sorunlara karşı hazırlanması amacıyla da Elbistan Kaymakamlığı’nca başlatılan planlama sürüyor. Konteynerlerin, çatı ve sıhhi tesisat ile elektrik bağlantılarının kış şartlarına uygun hale getirilmesi amaçlanıyor.

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman, bu çerçevede; KASKİ ve AKEDAŞ’ın yetkilileri ile konteyner kentlerin kış ayları kapsamında elektrik kapasitesinin güncel kullanıma uygun hale getirilmesi, su ve pis su giderlerinin kış şartlarına uygun hale getirilmesi, elektrik kesintisi ve donma risklerinin değerlendirildiği geniş kapsamlı toplantı gerçekleştirdi.

Toplantı sonrasında değerlendirme yapan Kaymakam Ataman: “İlçemizde kış şartlarının ağır olması nedeniyle konteyner kentlerin elektrik, su kesintisi yaşamaması, yağmur, kar nedeniyle çatı sorunlarının yaşanmaması için tüm kurumlarımızla aktif planlama yapıyoruz. Bu planlamaları en kısa sürede tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

 

27 Eyl 2023 - 15:02 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel