Ceyhan Nehri kıyısında yeni Millet Bahçesi yapılıyor

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Kaynarca Göleti ve adalar bölgesi arasında 60 dekarlık bir alanı yeni bir Millet Bahçesi’ne dönüştürmek için çalışma başlattıklarını söyledi.

Ceyhan Nehri kıyısında yeni Millet Bahçesi yapılıyor
Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Gürbüz, yaptığı açıklamada, yaşam kalitesini artırmak ve daha yaşanabilir bir çevre oluşturmak adına yeşil alanların önemine değindi.

Yapımına başlanan yeni Millet Bahçesi’nin Elbistan’a büyük bir değer katacağına vurgu yapan Başkan Gürbüz, şöyle devam etti:

 “Bir taraftan işletmeleri, iş yerlerini ve barınma alanlarını inşa ederken diğer taraftan da rekreasyon alanlarını, yaşam alanlarını, kültür ve sosyal alanlarını planlamak gerekiyor. Yani her yerin beton olmaması gerekiyor. Biz ilk göreve başladığımızda yeşil alanda ciddi sorun vardı. Biz de yaklaşık 1 milyon metrekarelik bir alanı yeşil alan ilan ettik. Bu nedenle yaşam kalitesini arttırabilmek ve daha yaşanabilir bir çevre oluşturmak adına Kaynarca Göleti ve adalar bölgesi arasındaki sahil şeridimizde bisiklet, yürüyüş yolları ve rekreasyon çalışmaları ile yepyeni, dinamik ve doğayla sporun iç içe geçtiği, 60 bin metrekare bir alanda yepyeni bir Millet Bahçesi inşa ediyoruz.

4 bin metre bisiklet ve 4 bin metre yürüyüş yolu ile yemyeşil bir rekreasyon alanının kesintisiz devam ettiği, Ceyhan Nehrimizi de içine alan doğal havuz oluşturduğumuz ve ağaç koridorlarıyla doğanın eşsiz manzarasını birleştirdiğimiz Millet Bahçesi projemizi sürdürüyoruz.”

27 Eyl 2023 - 13:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel