Mısır piramitlerinde ‘asrın felaketini unutmayacağız’ mesajı verdiler

6 Şubat’taki asrın felaketinde depremzede hemşerilerinin yaralarını sarmak için büyük çaba harcayan Elbistanlı hukukçu çift, Mısır piramitlerinde ‘Elbistan depremini unutma, unutturma’ pankartı açarak farkındalık oluşturdu.

 

İstanbul’da yaşayan ve her ikisi de hukukçu olan Mücahit ve Ahsen Nida Er çifti, 1000 kişinin ölümüne neden olan asrın felaketine memleketleri Elbistan’da ebeveynlerine ait binada yakalandı. Yıkılan binanın enkazı altında kalmaktan kurtulan Er çifti, ilk şoku atlatır atlatmaz afetzede hemşerilerine yardım ulaştırmak için kolları sıvadı. İstanbul başta olmak üzere birçok bölgeden yardım organizasyonları düzenleyen Mücahit ve Ahsen Nida Er çifti, uzun bir süre boyunca da Elbistan’da kalarak koordinasyonu sağladı.

Depremin açtığı yaralara bizzat şahitlik eden Er çifti, şehirde hayatın normale dönmeye başlamasının ardından İstanbul’a geri döndü. Çalışmalarına devam eden Er çifti, planladıkları Mısır gezisinde; Elbistan depremiyle ilgili farkındalık oluşturmak, yaşanan acı tabloyu ve deprem gerçeğini anlatmak adına dünyanın 7 harikasından biri olan piramitlerin önünde pankart açtı.

Hem Türkçe hem de İngilizce olarak hazırladıkları pankarta, ‘Elbistan depremini unutma, unutturma! Seni çok seviyoruz Elbistan’ yazan hukukçu çift, Mısır halkı ve turistlere de felaketin boyutlarını anlattı.

Mücahit ve Ahsen Nida Er çifti, “6 Şubat’ta yüzleştiğimiz asrın felaketinin, kalplerdeki derin acısı hiç dinmeyecek. Yitip giden canlarımızı, enkaza dönen şehrimizi asla unutmayacağız. Mısır gezimizde de birçok prosedürü yerine getirerek bu konuda duyarlılık oluşturmak istedik. Depremin ilk gününden beri hemşerilerimizin yanında olmaya çalıştık. İnşallah bundan sonra da sadece ülkemizde değil dünyanın neresinde olursak olalım Elbistan depreminin hafızlardan silinmemesi için elimizden geleni göstereceğiz” şeklinde konuştular.

26 Eyl 2023 - 16:31 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel