‘Dur’ ihtarına uymamak, 40 bin lirasına ve otomobiline mal oldu

Elbistan’da, polisin ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçan ehliyetsiz sürücüye yaklaşık 40 bin lira idari para cezası kesilirken aracı da trafikten men edildi.

Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yüksek sesle müzik dinleyen ve abartı egzozla çevreyi rahatsız eden sürücülere yönelik denetimlerini sürdürüyor. Modifiyeli olarak tabir edilen bu araçlara göz açtırmayan Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, uygulama noktasında bir otomobili durdurmak istedi. Otomobil sürücüsü ise, ‘dur’ ihtarına uymayarak kontrol noktasından hızla uzaklaşmaya çalıştı. Otomobil, kovalamanın sonucunda yakalandı. Yapılan kontrollerde sürücünün ehliyetsiz olduğu tespit edildi. Sigortasız ve muayenesiz şekilde trafiğe çıkan aracın sürücüsüne ilgili kanun maddelerinden yaklaşık 40 bin lira idari para cezası kesildi. Otomobil de trafikten men edilerek otoparka çekildi.

Gün içindeki denetimlerde; evrak eksiği tespit edilen 2 araç da trafikten men edilerek sürücülerine cezai işlem uygulandı.

Trafik Denetleme Büro Amirliği ekiplerinin, modifiyeli araçlar başta olmak üzere kural ihlali gerçekleştiren sürücülere karşı denetim ve uygulamalarının aralıksız olarak süreceği vurgulandı.

 

 

26 Eyl 2023 - 16:19 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel